ארכיון עבור מאי, 2009

היא

שיווק לידים בארץ הקודש

נכתב ע"י 29 מאי, 2009 (9) תגובות

נדמה שכל משווק חדש שנכנס לתחום שיווק השותפים מנסה ישר לכבוש את העולם הגדול. אין מה לעשות, אנחנו אוהבים דולרים, ורוצים הרבה מהם בחשבון, אבל לדעתי דווקא בגלל שהרוב זונח את השיווק בארץ, אנחנו חושבים שיש פה אחלה של סיכוי לעשות כסף, גם אם הוא בשקלים.

החלטתי להקדיש פוסט לנושא כי בשבועיים האחרונים אנחנו עוסקים בתחום שיווק לידים בישראל יותר ויותר.

מידע כללי – רשתות השותפים המעטות בארץ הן

* חשוב לנו לציין כי הקישורים אינם קישורי אפיליאט, אלא בסה"כ מעניין אותנו לראות כמה אנשים מקליקים על הלינק 🙂

מה גרם לנו לחשוב על שיווק שותפים בארץ?

לפני כמה חודשים החלטנו לנסות את תחום שיווק השותפים בארצנו הקטנטונת, לא השקענו בכך המון זמן ומחשבה, בחרנו לשווק ליד של אחת הרשתות, והקמנו אתר בתחום שבחרנו.

ככל שהזמן עבר שמנו לב כי האתר מניב לנו הכנסה נחמדה מאוד, באמצעות תנועה אורגנית בלבד, והחלטנו שמוצא חן בעינינו שיווק לידים בארץ.

מאז, התנסינו אך ורק בשיווק מוצרים וירטואליים בקליקבנק, אבל אחרי המשבר שגרם לנו להפרד מהם לשלום, החלטנו שאנחנו מנסים את תחום שיווק הלידים בארץ בצורה אינטנסיבית יותר.

עדיין אין לנו ערך מוסף של ממש לתת לרשום לכם, כי אנחנו עדיין בשלבי הלמידה, אבל מבטיחים לרשום ברגע שנרגיש שיש לנו תובנות לחלוק איתכם. כל מה שאני יכולה לומר עד כה זה שישראלים לא כל כך אוהבים למסור פרטים אישיים באינטרנט 🙂

למי ששוקל…

יתרונות
 • למי שעדיין לא שולט באנגלית שלו בצורה טובה
 • אנחנו ישראלים ולכן קל יותר להבין את הדרישות של הלקוחות בארץ
 • יש קשר הדוק יותר עם האפיליאט מנג'ר בארץ
 • אפשר לקבל העברה לחשבון בלי לחכות המון המון זמן לשיק
 • התחום עדיין קטן בארץ ויותר קל להתמודד עם מספר מועט של מתחרים
 • אמנם לא תראו דולרים בחשבון שלכם אבל למה לא לפרגן קצת לשקל שלנו?
חסרונות
 • אי אפשר לקבל את הכסף עד שפותחים עוסק מורשה ומוציאים חשבוניות מס (ואנחנו כמובן לא בעד העלמת מס בשום פנים ואופן, אנחנו ע.מ כבר פתחנו)
 • לרוב צריך לקבל אישור על עמודי הנחיתה והבקרה יותר צמודה, שונה לגמרי מעבודה עם רשתות בחו"ל
 • אישור הלידים מתבצע לאחר יחסית זמן רב, בדרך כלל שוטף + 60

זהו בערך, כמובן שלא נטשנו את רשתות השותפים בחו"ל, ועדיין לא התנסינו בשיווק מוצרים פיזיים, אבל זה בהחלט יקרה בקרוב.

שיהיה לכולם חג שמח 🙂

 

** עדכון  4/8/2009  – היום בשעות הלילה הודיעה רשת שותפים – Shutafim  על הפסקת פעילות, כל מי שרשום קיבל הודעה אישית, אולם נכון לרגע זה בעמוד הבית ההודעה לא מופיעה, אלא רק בתוך הממשק ניהול.  אנחנו לא יודעים מה הסיבה (במייל נרשם מסיבות טכניות)  אולם לפי דעתנו חבל שזה קרה מכיוון שזה משאיר רק מתחרה רציני אחד בארץ.

קטגוריות : תוכניות שותפים תגיות : , ,
הוא

מכונות כסף – יש דבר כזה ?

נכתב ע"י 27 מאי, 2009 (2) תגובות

נתחיל בהיסטוריה קטנה עלי:  אל התחום של שיווק שותפים התוודעתי בטעות ע”י אחד הפורומים של CashFlowClub ישראל באחד הטר’דים ניסו למכור שם את אחד הספרים המצליחים והשערוריתיים בזמנו Rich Jerk .

לפי דעתי, זה עדיין ספר נחמד לקריאה למרות שלא נראה לי כדאי לנסות את רוב הדברים שרשומים בו מכיוון שהם על גבול החוקיות בלשון ההמעטה וברוב המקרים יגרמו לתוצאות שליליות.

מה שהספר הזה כן מלמד הוא דבר אחד מאוד חשוב והיא החשיבה מחוץ לקופסה, אבל נחזור להיסטוריה.

באותו הפוסט ניסה אותו אחד (מצטער שאני לא זוכר את שמו)  גם להסביר איך כל הדבר הזה העובד, הרבה אנשים לא הבינו בכלל על מה הוא מדבר ולקח לו הרבה זמן עד שאנשים בכלל האמינו שזה קיים.

אני הגעתי לשם בכלל בטעות, חיפשתי ביטוי פשוט בגוגל “איך עושים כסף באינטרנט” והגעתי לשם.

הפוסט הזה שינה את חיי מבחינת החשיבה, הוא אומנם לא תרם לי ידע אבל פתח דלת לעולם שלא הכרתי משם התחלתי לחקור עוד ועוד.

אחד הדברים שהופיעו בפוסט ההוא הוא הרעיון של בניית מעיין מכונת כסף שבונים אותה פעם אחת ולא צריכה תחזוקה.

מאז ועד היום אני שואל את עצמי את השאלה האם באמת קיימת מכונת כסף כזו ?

מכונה שפשוט בונים פעם אחת מפעילים ועוזבים בלי טיפולים שוטפים, בלי בדיקות תקופתיות פשוט מכונה שעובדת לנצח ומדפיסה כסף.

נכון להיום אחרי הרבה נסיונות תשובתי היא לא. מכונה כזו אולי קיימים באגדות האורבניות של השיווק באינטרנט, אולם  כמו שאני מכיר במציאות לא קיימת מכונה שממש מדפיסה כסף.

כמעט כל מכונה זקוקה לתפעול ותחזוקה, נכון שלעומת עסקים אחרים כמות התחזוקה היא יחסית קטנה אולם עדיין אין דבר כזה שגר ושלח גם לא בשיווק באינטרנט.

החיפוש התמידי אחרי המכונה המושלמת תמיד יהיה קיים ואולי אי פעם גם נמצא את אותה מכונה.

בנתיים יש לנו כמה מכונות כסף קטנות, וכמובן שאנחנו עובדים על להפוך אותן למכונות כסף שייצטרכו רק תחזוקה שוטפת בעתיד.

לכל פוסט צריך מטרה והמטרה בפוסט הזה הוא חיסכון של זמן למי שרק מתחיל בהכרות של הנושא.

תחסכו את הכסף שלכם בקניית ספרים ומוצרים שמבטיחים לכם בין לילה זה לא קיים (ברוב המקרים לפחות לא בהתחלה) ותתמקדו בללמוד אין התחום העובד, ככה לפחות תלמדו מהטעויות שלנו.

נ.ב.

לא רצינו להקדיש לזה פוסט נפרד:

הבלוג זה נועד לעזור לנו לעקוב אחרי המטרה שלנו להגיע לחופש, אם אתם לא יודעים בדיוק על מה אני מדבר תוכלו לקרוא יותר בעמוד “מי אנחנו

תופעה חדשה ששמנו לב אליה בדוחות הסטטיסטיקה בימים האחרונים, הרבה אנשים שמגיעים אלינו לבלוג פשוט מחפשים את הביטוי “imcouple

אז כיף מאוד לדעת שאנחנו מוכרים, עוד מעט גם גוגל יזהו שיש תנועה לביטוי הזה. 🙂

קטגוריות : שיווק באינטרנט - דיעות תגיות : , , ,
הוא

פיל הקרקס ותוכניות שותפים

נכתב ע"י 23 מאי, 2009 (2) תגובות

נתחיל בסיפור שבטח כבר שמעתם לפחות פעם אחת ואם עדיין לא אז תנסו להשאר עד הסוף, יש מוסר השכל חשוב (ובלי קשר אני מאוד אוהב סיפורים כאלו).

מעשה בגור פילים קטן שהחל את דרכו בקרקס, בכדי שלא יברח היו מאמניו קושרים אותו לגזע עץ קטן.

כל יום היה הגור הקטן מנסה להשתחרר ולהוציא את עצמו לחופשי אולם מה לעשות הגזע הקטן עדיין היה גדול בשבילו.

עברו שנים והפיל כבר קטן גדל והפך לפיל בוגר, הוא התרגל לעבודה בקרקס למד שכבר נותנים לו אוכל כל יום והוא לא צריך יותר מדי להתאמץ,  אבל תמיד בלילה הוא עדיין היה חולם על החופש שנמצא בחוץ, אותו חופש שהוא מעולם לא הכיר אחרי הכל את כל חייו בילה באותו קרקס.

אומנם הוא עדיין היה קשור לאותו גזע עץ קטן (אותו אחד שהיו קושרים אותו אליו שהיה צעיר) אבל עכשיו שהוא כבר בוגר והרבה יותר חזק אם רק היה מנסה להשתחרר כנראה שהפעם הגזע היה קטן עליו, והוא היה משתחרר בקלות, החופש שלו כל כך  קרוב אבל כל כך רחוק מבחינתו.

אותו הפיל הקטן כבר למד על בשרו מגיל קטן שמהגזע הקטן אי אפשר לברוח.

ואחרי שסיימנו את שעת הסיפור להיום אני מאמין שבלי הרבה הסברים קל מאוד להבין את הנמשל.

הרבה מאוד אנשים שאנחנו מדברים איתם על הנושא ועל מה אנחנו עושים אומרים לעצמם בראש זה בלתי אפשרי, אי אפשר לעשות כסף בקלות.

הם חושבים לעצמם אותנו חינכו שבשביל כסף צריך לעבוד קשה, צריך לקום כל בוקר לעבודה (למרות שלא אוהבים אותה) צריך לסבול את הבוס ולחייך אליו (למרות שגם אותו ממש לא אוהבים) אין ברירה צריך להשלים עם המצב.

או בעצם כמו שכולם אומרים “העבודה היא חיינו אך לא בשבילנו”.

אז נכון כולם אומרים את זה וכאן זה באמת נגמר, הם רק “אומרים”.  כולם חולמים על החופש בלילה ממש כמו אותו פיל קרקס, כולם רוצים חופשיים ולא להיות קשורים לאותו גזע כל חייהם, אבל המגבלות והחינוך שקיבלנו מגיל קטן מגבילים אותנו עוד לפני שהתחלנו לנסות.

רובנו פשוט מונעים מעצמנו את האושר במו ידינו !

אחד הדוגמאות הקרובות לנושא הוא אבא שלי, בכל שיחה איתו  על עבודה באינטרנט ועל הרצון לעזוב את העבודה, הוא רק מהנהן בראשו ואומר: “אין דבר כזה,  ככה זה חיים צריך לעבוד בשביל לחיות”.

אז אבא אתה בטח לא קורא את הבלוג אבל זה בשבילך לא צריך לעבוד במקום עבודה כל החיים בשביל לחיות, הרבה אנשים לא עושים את זה.

החיים שלנו מורכבים מהרבה אמונות מגבילות שבהרבה מקרים אנחנו אפילו לא יודעים על קיומם, אנחנו נמנעים לעשות דברים בידיעה מראש שהם יכשלו מבלי שאפילו ניסינו לבצע אותם.

זה לא משנה אם זה קשור לכסף, לזוגיות או לכל דבר אחר שרוצים להשיג בחיים, חייבים למצוא את האמונה שמגבילה אותנו ומונעת אותנו להשיג את הדבר אותו אנחנו כל כך רוצים ולנפץ אותה.

החינוך שקיבלנו מהורינו הוא לא תמיד נכון והוא רק משקף את דעתם האישית ואת ראיית העולם שלהם.

אם נחזור לאותו פיל קרקס, אם הוא היה רואה פיל אחר שבורח מאותו הגזע הקטן שהחזיק אותו כלוא, כנראה שהוא כבר היה חופשי היום.

לא חסרות דוגמאות להצלחה וגם בכלל לא חסרות דוגמאות לכישלון, אותם הנכשלים אלה אותם פילים שמעדיפים להיות קשורים לגזע ולא לנסות להגיע לחופש הנכסף, אל תהיו אותם פילים!

קטגוריות : שיווק באינטרנט - דיעות תגיות : , , ,
הוא

למה לא נוכל להגיע ל – Affilicon ?

נכתב ע"י 20 מאי, 2009 (4) תגובות

ראשית דבר אני חייב לציין שאנחנו מאוד רוצים להגיע ולפי דעתנו עצם ההתערות עם אנשים שעושים את דבר כמונו יכולה מאוד לעזור לנו להתקדם.

דבר ראשון נשלול שתי סיבות: עלות כספית (לפי דעתנו זה בהחלט שווה את זה), יום חופש מהעבודה (לא חסרים לנו ימים במאגר חוץ מזה תמיד יכולים להיות חולים לפתע).

אבל בסוף מגיעה הבעיה האמיתית  והיא  “מקום העבודה” הנוכחי שלנו. 

גם אני וגם “היא” עובדים במקומות מאוד גדולים שכנראה יהיו בצורה כזאת או אחרת בכנס ואת זה החשיפה הזאת אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו כרגע.

אז היו לנו הרבה התלבטויות האם לסכן את מקום העבודה הנוכחי ובכל זאת להגיע ?  אחרי הכל המטרה היחידה שלנו היא להצליח בתחום ולעזוב את מקום העבודה כמה שיותר מכיוון שלפי דעתנו הגעה לכנס מסוג זה יכולה רק לקדם אותנו להגיע למטרה הרבה יותר מהר.

אולם לאחר חישוב משוקלל של השיקולים לכאן לכאן הגענו למסקנה שנכון לרגע זה איננו יכולים להרשות לעצמנו להחשף בפרט מול מקומות העבודה הנוכחיים שלנו.

אני בטוח שלחלקכם יהיו דעות שונות מאיתנו וגם נשמח מאוד לשמוע אותן, אולי גם תשכנעו אותנו שאנחנו טועים בהחלטה שלנו.

קטגוריות : שיווק באינטרנט - דיעות תגיות : ,
היא

נמאס מקליקבנק

נכתב ע"י 17 מאי, 2009 (4) תגובות

אני חייבת לכתוב את הפוסט הזה, כי כנראה רק אם אני אכתוב אותו אני אתחיל ליישם את מה שאני הולכת לכתוב בו!

אני שומעת על לא מעט אפיליאטס שמרוויחים יפה ע"י שיווק מוצרים פיזיים דרך האתרים הרבים.

משום מה אני תקועה כמו איזה תקליט שרוט על הקליקבנק האלה, למרות שכל פעם שאני מתחילה קמפיין חדש, אני יושבת שעות כדי למצוא מוצר אחד טוב שיש לו עמוד מכירה סביר (לא ביקשתי יותר מסביר, אבל גם את זה קשה למצוא שם).

הגיע הזמן להמשיך הלאה. אומנם יש לנו כמה קמפיינים כרגע בקליקבנק שרצים, אבל יש לי הרגשה שבגלל שאני בוחרת לחזור למקום הנוח הזה שאני כבר מכירה, אני מפספסת די הרבה דברים טובים.

משום מה הייתי בטוחה שמוצרים וירטואליים ימכרו הרבה יותר טוב כי הם זמינים במיידית ולא צריך לחכות למשלוח, אבל כנראה שאני טועה, אם כל כך הרבה אנשים כן עובדים עם רשתות שמוכרות בעיקר מוצרים פיזיים אז כנראה שיש בזה משהו.

יש לי עוד קמפיין אחד דרך קליקבנק שאוטוטו ישוגר ל- Adwords Editor ואני מתחילה גמילה מקליקבנק 🙂

זהו, אחרי שרשמתי את הפוסט הזה אני הולכת לעשות לי רשימה של כמה נישות ומוצרים שאני שוקלת לפרסם ומצפה בקוצר רוח לראות אם הם יניבו מכירות. לפחות פה המצפון שלי יכול להיות שקט שלא מכרתי למישהו איזה איבוק מעפן של איזה מישהו שמבטיח שהוא יכול לגרום לטחורים "שלכם" להעלם תוך 48 שעות בלי תרופות 🙂

הגמילה מתחילה עכשיו!

מקווה שכבר יהיו לנו דיווחים בשרניים להעלות לכם כשהטיימר שלנו יתאפס…

ובגלל שאני כל כך חובבת משפטים פילוסופיים והם נותנים לי מרץ לעבוד… הנה לכם אחד:

"רבים נוהגים בעקשנות במרדף אחר הדרך שבחרו לעצמם, מעטים במרדף אחר המטרה" (פרידריך ניטשה)
קטגוריות : תוכניות שותפים תגיות : , ,
הוא

איך מעלים קמפיין ל- AdWords Editor דרך קובץ CSV ?

נכתב ע"י 14 מאי, 2009 (1) תגובה

כמו בכל זוגיות טובה גם אצלנו יש חלוקה שווה “היא” מבקשת לעשות משהו ואני עושה אותו, ממש חצי חצי.

יש שתי דרכים ידועות להעלות קמפיין AdWords:

 • דרך הממשק של AdWords באינטרנט – ממשק ה Web המוכר והידוע.
 • בעזרת תוכנת AdWords Editor אשר ניתנת להורדה חינם מהאתר של Google.

אם אתם משתמשים בממשק ה – Web כדאי לכם מאוד להוריד את התוכנה ולהתחיל לעבוד איתה, היא תחסוך לכם הרבה זמן וכאב ראש.

הבעיה התחילה שלמרות שהתוכנה עושה את עבודת העלאת הקמפיין למהירה יותר, היא עדיין לא מושלמת ולפעמים אנחנו מוצאים את עצמנו מבזבזים המון זמן בכדי להעלות קמפיין לא גדול.

אז אם נחזור למשפט הראשון “היא” ראתה שניתן להעלות קמפיין הרבה יותר מהר בעזרת קובץ CSV שזה קובץ שכל תוכנת EXCEL יכולה ליצר או ליבא ולשמור, וכאן בעצם מתחילה החלוקה השווה בזוגיות.

היא ביקשה ממני ללמוד איך עושים את זה, וכשהיא מבקשת אני עושה חלוקה שווה לא ?

אז איך בעצם עושים את זה ?

כמו כל מתכון טוב נכלול גם תמונות של המוצר הסופי אחרי הכל אין סיבה להכין עוגה בלי לדעת איך היא תראה, לא?  התמונה למטה הינה להמחשה בלבד

Google-Cake

המצרכים הנדרשים:

1 תוכנת AdWords Editor

1 תוכנת Excel – גרסת 97 ומעלה מספיקה

למי שאין Excel ניתן להשתמש בגרסת OpenOffice החינמית התוצאה תהיה זהה

תהליך ההכנה

יש להוריד את קובץ הקמפיין הבא למחשב ולפתוח אותו בתוכנת Excel (ראה מצרכים דרושים), הקובץ מכיל קמפיין דמו אשר מאפשר לכם לערוך את הנתונים בצורה קלה יותר.

הערה:

הגרסה האחרונה של AdWords Editor נכון להיום היא גרסת 7.0.0 והקובץ מתאים לגרסה הנוכחית.

למפתחים בגוגל יש תחביב מוזר של שינוי מבנה הקובץ אחת לגרסה, כלומר אם תקראו את זה כאשר תצא גרסה חדשה יכול להיות שיווצרו שגיאות,

אולם נשתדל לעדכן מדי פעם את הקובץ לגרסה העדכנית.

מבנה הקובץ

כמו בצבא… גם הקובץ מורכב מ – 3 חלקים עיקריים:

חלק ראשון: נתונים כללים על הקמפיין – מודגש בצבע צהוב בקובץ.

חלק שני: מילים שליליות כלליות לקמפיין – מודגש בצבע אדום בקובץ.

חלק שלישי: AdGroups – חלק זה מורכב משני חלקים: המודעות והמילים הנמצאות בכל AdGroup –המודעות מודגשות בצבע ירוק והמילים  מודגשות בצבע אפור בקובץ.

כמו כל קובץ Excel רגיל מדובר בעצם בטבלה בעלת טורים כאשר לכל טור יש ישם אשר מזהה את הנתון המופיע רשימת הטורים שמופיעה בקובץ הינה:

adwords-editor-structure

למרות ששמות הטורים די מסבירים את עצמם להלן הסבר קצר על הטורים ההכרחיים:

 • Campaign – שם הקמפיין
 • Campaign Daily Budget –  תקציב יומי לקמפיין
 • AdGroup – שם קבוצת המילים
 • Max CPC – המחיר המקסמילי לקליק עבור כל מילה
 • Keyword – המילה עליה שמים את הביד
 • Keyword Type –  סוג ההתאמה יכול לקבל 6 ערכים שונים,
  עבור מילות מפתח רגילות הערכים הינם: Broad , Exact, Phrase
  עבור מילים שליליות לקמפיין הערכים הינם: Campaign Negative Broad, Campaign Negative Exact, Campaign Negative Phrase
  עבור מילים שליליות ל- AdGroup הערכים הינם: Negative Broad, Negative Exact, Negative Phrase
 • חמשת הטורים הבאים מתארים את החלקים בכל מודעה וכוללים את הכותרת, שתי השורות, כתובת לתצוגה וכתובת יעד.
 • שלושת הטורים הבאים מייצגים את הסטטוס של הקמפיין ויכולים לקבל ערכים של Pause  או Active.

כל שורה בקובץ מתייחסת תמיד רק לסוג נתון אחד ואם הטור אינו רלוונטי פשוט לא ממלאים כלום.

לדוגמא: בשורה אשר מתייחסת למילים שליליות בקמפיין לא ממלאים כלום ב- Max CPC  מכיוון שזה לא נתון רלוונטי.

אם הדברים נראים טיפה מבולבלים  אז כנראה שעדיין לא הסתכלת על קובץ הדוגמא.

יבוא הנתונים

תהליך יבוא הנתונים ל AdWords Editor נעשה בצורה די קלה, ומתחשב בעובדה שאם קיימים נתונים שגויים ה – Editor פשוט יתעלם מהם.

דבר ראשון, נבחר את כל הנתונים שנמצאים בקובץ ונעתיק אותם ל Clipboard – ע”י Ctrl + C

עכשיו נתחיל ליבא לפי 4 הסוגים של הנתונים שנמצאים בקובץ Ads, Keyword, Campaign Negative Keywords

יבוא המודעות

נלך לטאב – Ads נבחר Text Ads  ואחריו  Add/Update Multiple Text Ads  ממש כמו בצילום מסך הבא:

image

נקבל את המסך שלמלטה , נבחר  את האפשרויות המסומנות בצהוב ונדביק את תוכן הקובץ.

image

נלחץ מספר פעמים Next עד לסיום התהליך ואם הכל נעשה כמו שצריך רשימת המודעות שלנו מופיעה ב Adwords Editor.

לאחר שלב זה קיבלנו קמפיין מוכן יחד עם המודעות

השלב הבא הוא יבוא מילות המפתח.

יבוא מילות מפתח

קיימות 3 סוגים של מילות מפתח:

 • מילות מפתח רגילות: Keywords
 • מילות מפתח שליליות כלליות שחלות על כל הקמפיין: Campaign Negative Keywords
 • מילות מפתח שליליות לפי קבוצת מילים להם נקרא: Negative Keywords

את כל אחד משלושת הסוגים יש צורך ליבא בנפרד (נסתרות דרכי Google Editor)

יבוא Keywords

בכדי להגיע למסך של יבוא Keywords נעקוב לפי השלבים במסך הבא:

image

נקבל מסך זהה למסך של המודעות שוב נדביק את כל תוכן הטקסט שהעתקנו מתוך קובץ ה CSV ונלחץ מספר פעמים NEXT.

לאחר שלב זה נקבל יש לנו קמפיין מוכן עם כל המילים שהזנו שתי השלבים הבאים הינם אופציינליים ויש לבצע אותם רק אם יש לנו מילים שליליות בקמפיין

טיפ: אם אין לך מילים שליליות בקמפיין כנראה שאתה עושה משהו לא נכון.

יבוא Campaign Negative Keywords

בכדי להגיע למסך של יבוא Campaign Negative Keywords נעקוב לפי השלבים במסך הבא:

image

יבוא Negative Keywords

אם הקמפיין מכיל גם מילות Negative בכל AdGroup  יש לבצע שלב נוסף והפעם לבחור את האופציה הראשונה מתוך המסך למעלה

image

לסיכום:

יש בסך הכל ארבעה שלבים זהים אחד לשני והם יבוא של כל החלקים של הקמפיין

 • יבוא המודעות
 • יבוא מילות המפתח
 • יבוא מילים שליליות לקמפיין
 • יבוא מילים שליליות לקבוצת מודעות

מספר דברים שחשוב לשים לב אליהם:

Adwords Editor לא מייבא מספר נתונים והם:

 • תקציב יומי לקמפיין
 • מחיר ביד מקסמימלי לקבוצה של מודעות

את שני הפרמטרים הנ”ל יש לקבוע באופן ידני.

נ.ב

לערוך את כל הפוסט הזה כולל התמונות והקובץ לקח לי מספר שעות, אז למה השקעתי את כל הזמן זה ?

זה מאוד פשוט… לא מצאתי אף מקום שמסביר את התהליך במפורט ולפי דעתי אחד הדברים הכי יקרים בעבודה מהסוג שלנו הוא הזמן.

אז אומנם זה לקח הפעם מספר שעות אבל לעתיד זה יכול לחסוך לכם הרבה מאוד זמן

נ.ב.ב

אם לא שמתם לב בהמשך לפוסט בו נדווח על ההכנסות וההוצאות,  שמנו שעון “קטן” שסופר את הזמן עד לדיווח הבא.

קטגוריות : מדריכים תגיות : , , , ,
היא

נוסחה לכתיבת מודעות Adwords

נכתב ע"י 13 מאי, 2009 (0) תגובה

הרבה פעמים נתקלתי בבעיה הזו:

אני מוצאת מוצר בנישה שלדעתי היא מצויינת, אני עושה מחקר שוק קטלני, לומדת על הנישה כמה שיותר, קוראת באילו בעיות אנשים נתקלים, מה ההתנגדויות שיכולות להיות להם וכו וכו וכו…

אני כל כך מתלהבת להעלות את המוצר שלי לגוגל/יאהו/MSN, נותנת למודעות שלי לרוץ לילה שניים ונכנסת בהתרגשות לחשבון Adwords שלי ואז מחכה לי הפתעה… אני רואה שהיו לי איזה 200-300 אימפרשנס אבל אולי קליק אחד בלחץ.

מוכר? בכל מקרה, אני חושבת שמצאתי נוסחה לכתיבת מודעות יעילות, ואני יודעת שכבר הרבה תותחים בתחום כתבו רבות על איך לנסח מודעות בצורה שתמשוך את העין של הלקוח הפוטנציאלי שלנו, אבל אחרי שניסיתי את כל השיטות הללו, עלה לי רעיון חדש לאיך צריך לכתוב את המודעות.

אז ככה…

Headline – חייבת חייבת חייבת להיות מורכבת מביטוי המפתח שלנו כי זה בעצם מה שהלקוח מחפש, והוא ירפרף עם העיניים, בדיוק כפי שכולנו עושים כשאנחנו מגגלים. עדיף לראות איך המתחרים שלנו ניסחו את הכותרת ולנסות לשנות את הניסוח כדי שיבלוט על פני השאר.

Description line 1 – לתאר צורך רגשי של הלקוח. לדוגמא, אם מדובר במוצר נגד אקנה
הצורך יכול להיות: "רוצה שיפסיקו לצחוק עליך ברחוב?". המשפט הזה אמור לעורר בו את כל
הרגשות השליליים כלפי הבעיה שלה הוא מחפש פתרון ממש עכשיו.

Description line 2 – לתאר צורך חומרי של הלקוח. לדוגמא: "נסה את המוצר למשך 60
יום ". אנחנו בעצם לא נותנים לו שום אפשרות להתנגד,
הוא הרי יכול להחזיר את המוצר
במשך חודשיים שלמים.

Display URL – אני אוהבת להשאיר את ה- URL נקי בלי עם אותיות גדולות בתחילת כל
מילה וזהו. בלי תוספות כמו "Click Now" וכולה.

אם אתם נתקלים בבעיה ואתם לא בטוחים שזיהיתם בדיוק מה הצורך הרגשי של הלקוח כי
הביטוי לא מספיק ממוקד, פשוט תעשו ספליט טסט. במודעה אחת יהיה צורך רגשי אחד
ובשני צורך אחר ותראו מה עובד הכי טוב.

אני כבר מיישמת את זה בקמפיין הנוכחי שאני עובדת עליו ואני מתרגשת לראות כבר מה
תהיינה התוצאות.

בהצלחה!

קטגוריות : מחקר שוק תגיות : , , ,
היא

למה צריך לבדוק טוב את עמודי המכירה של הוונדור

נכתב ע"י 10 מאי, 2009 (0) תגובה

סוף סוף פירסמתי את הקמפיין שעבדתי עליו שבוע, זה היה מרגש כי באמת שנהניתי לחקור את הנישה הזו.

כמו שכבר ציינתי, הקמפיין הזה פורסם בהתחלה בצורה די רשלנית, מילה כואבת אבל אין מה לעשות, צריך להודות בטעויות כדי לא לחזור עליהן, ומה שלא אמרתי לכם זה שכשחזרתי לבדוק שוב את עמוד המכירה של הוונדור לעומק גיליתי שאני לא רוצה לפרסם אותו, ואפילו מצאתי בו כמה בעיות, ולכן בחרתי מוצר אחר באותה נישה בסופו של דבר.

הסיבה שאני רושמת את הפוסט הזה היא להדגיש בפניכם את חשיבות הבדיקה היסודית של עמודי המכירה של הוונדורים לפני שמתחילים בלהט לאתר מילות מפתח.

אם לא שמים לב, תראו אילו טעויות קריטיות אפשר לפספס… שימו לב מה מצאתי:

 • קודם כל, לא מעט טעויות כתיב וטעויות ניסוח. לא רק שזה לא נראה מקצועי, יש לי אובססיה לאיות נכון 🙂 אז לא יכולתי לחשוב שהלקוחות הפוטנציאליים שלי ייתקלו בטעויות שכאלה. ולכן, שלחתי לוונדור מייל בבקשה לתקן את הטעויות, והן אכן תוקנו.
 • טוב ששלחתי מייל כי פתאום התחלתי לבדוק את הלינקים המופיעים בתחתית העמוד וגיליתי שיש מעבר לאתר אחר של אותו וונדור, עם דומיין נפרד לחלוטין, ושם יש מוצרים נוספים שהוא מוכר, בלי האפיליאט לינק שלי!!! לא לעניין. זה כבר ממש עלה לי על העצבים ולכן החלטתי להניח למוצר הספציפי הזה.

לא יודעת אם הממצאים שלי מפתיעים אתכם, אבל אני באמת לא הייתי עורכת את הבדיקות הללו ביסודיות עד הקמפיין הנוכחי… וכבר גיליתי עוד טעות בעמוד מכירה של נישה נוספת שאני מתכוונת לשווק, וזה נראה ממש רע…

בקיצור, אל תתעצלו, גם כשעמודי המכירה מאוד מאוד ארוכים ונראים בלתי סופיים. תחשבו על כמה הלקוח שלכם לא יהיה מרוצה לראות את השגיאות הללו וסביר להניח שהוא גם לא יקנה את מה שאתם מציעים לו…

קטגוריות : מחקר שוק תגיות : , ,
היא

מילות מפתח המשדרות מצוקה

נכתב ע"י 5 מאי, 2009 (0) תגובה

עדיין לא סיימתי לעבוד על הקמפיין הגדול שלי, שזה בעצם קמפיין שהעליתי אותו לניסיון לפני כמה שבועות, אבל אפשר להגיד שמאוד התרשלתי בעבודת המחקר שעשיתי, ולכן הקמפיין נכשל בגדול. הנישה שבחרתי היא נישה שאני מאמינה כי היא בעלת פוטנציאל מאוד טוב ולכן לא רציתי לוותר עליה.

עכשיו, כשאני חוזרת כדי לתקן את העבודה המרושלת, אני מגלה כל פעם כמה חשוב לעשות מחקר ייסודי, אפילו אם הוא גוזל מאיתנו הרבה יותר השקעה והרבה יותר זמן. קודם כל, בגלל שאני מתרכזת אך ורק בקמפיין אחד וחוקרת אותו, כל פעם עולים לי רעיונות חדשים בראש, כמו לדוגמא: איך לשפר את עמוד הנחיתה שלי, אילו עוד מילות מפתח אני יכולה לקשר לנישה, ואני גם נהנית מהתהליך.

תוך כדי איסוף מילות המפתח לקמפיין, מאחר ומצאתי לא מעט מילות מפתח ולפני שאני מתחילה לאבד את הידיים והרגליים מרוב מילות מפתח, עלה לי רעיון לחלק אותן לשתי קטגוריות:

1. מילות מפתח כלליות המתארות את הנישה – "פתרון לאקנה", "איך להיפטר מאקנה" וכו…

2. מילות מפתח המשדרות מצוקה – "אני לא מצליח להפטר מהאקנה שלי", "עזרה בלהפטר מהאקנה" וכו…

לדעתי השיטה הזו הולכת לעבוד ובגדול!

הרי בסופו של דבר אנחנו מחפשים את הלקוחות שהם כבר במצוקה כלשהיא, ומחפשים פתרון שהוא זמין במיידית, ולרוב הם יהיו מוכנים לשלוף את כרטיס האשראי שלהם מהר מאוד אם נצליח לשכנע אותם שהפתרון שבידנו זה בדיוק מה שהם צריכים.

הרי לכל אחד מאיתנו זה קרה באיזה שהוא שלב בחיים, זה קורה לי הרבה, במיוחד מאז שנחשפתי לשיווק ולנושא הרכישות דרך האינטרנט. כמובן שאחרי שתפסנו את תשומת הלב של הלקוח הפוטנציאלי שלנו, עכשיו מה שנותר לנו זה לשכנע אותו, ואת זה נוכל לעשות אחרי שנכיר בדיוק את הצורך שלו, נכיר לעומק את הבעיה שלו ומהם הפתרונות האלטרנטיביים שלו (המתחרים שלנו…). ושוב חזרנו למחקר יסודי 🙂

עוד דבר מעניין שמצאתי, זה שרוב מילות המפתח המשדרות מצוקה הן כמעט ללא תחרות, מה שאומר שכנראה המתחרים שלי אולי עשו עבודה מרושלת… וזה עוד יותר מחזק את התחושה הטובה שלי שיש פה פוטנציאל מצויין…

וואו, הרגשתי צורך להעלות את הדברים האלה על כתב… עכשיו אני יכולה לחזור למחקר שלי

לילה טוב

קטגוריות : מחקר שוק תגיות : , , ,
היא

עדיף קמפיין אחד מצליח מאשר עשרה קמפיינים כושלים!

נכתב ע"י 3 מאי, 2009 (0) תגובה

המשפט הזה בדיוק תלוי לו מול העיניים שלי כל היום, וגיליתי שהוא נותן לי המון מוטיבציה ומדרבן אותי מאוד להמשיך לחקור את הנישה שלנו כמו שצריך.

אני חושבת שכל אחד צריך למצוא את מה שנותן לו מוטיבציה ולשים את זה מולו בכל פעם שהוא מתיישב לעבוד, כי הכי קל לוותר איפה שאין בוס שמשגיח… כבר דיברתי על זה.

בכל מקרה, רציתי כבר לעדכן במה שעשיתי עד כה מבחינת מחקר:

קודם כל, לקחתי מחברת גדולה שבה אני פשוט רושמת כל מה שעולה לי בראש באותו רגע כדי שלא אשכח ואפספס דברים .אני חושבת שזה חלק בלתי נפרד מתהליך המחקר כי הדברים הכי מבריקים תמיד עולים כשלא מתאמצים לחשוב. אני אפילו שוקלת לקחת פנקס קטן לחדר כושר, כי תמיד שם עולים לי כל מיני רעיונות חדשים.

 • קראתי את עמוד המכירה של המוצר אותו אני הולכת לשווק מההתחלה ועד הסוף. אומנם זה יכול להיות מייאש מאוד אבל חשוב מאוד גם לשים לב האם יש מושגים או מונחים לא מובנים הקשורים לנישה שכן נצטרך להבין בהם. כבר אמרתי שלדעתי צריך ללמוד את הנישה בה אנחנו מתכוונים לשווק.
 • ניסיתי לאתר מידע דרך גוגל על המחבר של המוצר (כרגע אני בתחום המוצרים הדיגיטאליים עדיין), לנסות להבין מיהו ואם הוא בכלל קיים, מה רשום עליו בכל מיני אתרים אחרים אם בכלל.
 • רשמתי לי נקודות חשובות על המוצר ועל הנישה מעמוד המכירה של הוונדור, אם יש כמה תועלות ייחודיות למוצר הזה גם כן רשמתי כמובן.
 • זה החלק הסזיפי יותר אבל חשוב מאוד – בדיקת המתחרים. לקחתי את הביטויים העיקריים הקשורים למוצר ולנישה ודרך Google Preview Tool בדקתי את האתרים של המתחרים ורשמתי לי כמה מילים חיוביות ושליליות על אתרים אלו.
 • תוך כדי התהליך נכנסתי לכל מיני אתרים בנושא וקראתי המון מידע כדי להתמקצע.
 • אספתי ביטויי מפתח מכל אתרי המתחרים וכמובן, מהאתר של הוונדור שלי.
 • נכנסתי ל Yahoo Answers והרצתי במנוע חיפוש את הביטויים העיקריים שלי כדי למצוא אילו שאלות אנשים שואלים על הנושא, מה מעניין אותם, אילו בעיות יש להם ואיך הם מנסים לפתור אותם, ניסיתי לאתר ביטויים נוספים לרשימת מילות החיפוש שלי. ההמלצה שלי היא תקחו את האתר הזה ברצינות, יש פה המון מידע ע"י הלקוחות הפוטנציאליים שלנו, להבין את דרך החשיבה שלהם, אילו התנגדויות יכולות לעלות כשהם יגיעו לעמוד הנחיתה שלנו (ולרשום את כל ההתנגדויות האלה בצד לשימוש אח"כ), להבין את השפה בה הם משתמשים, ביטויים נוספים שלא חשבנו עליהם. יש לי כל כך הרבה דברים טובים להגיד על השיטה הזו למציאת חומר. שווה לנצל אותה!
 • מתוך כל המידע והשאלות שעלו הכנתי רשימה של דברים שאני רוצה לכלול בעמוד נחיתה שלי, או אפילו משפטים שנאמרו על ידי המגיבים בפורומים וב Yahoo Answers.
 • נכון לעכשיו גם הכנתי את עמוד הנחיתה שלי, אבל מחר בבוקר כשאהיה יותר צלולה בדעתי אני אקרא אותו שוב ואראה מה אני יכולה לשפר בו.

זה הקמפיין הראשון שאני עובדת עליו וממש נהנית מכל רגע. אולי דרך המחשבה החדשה שלי מתחילה לחלחל…

קטגוריות : מחקר שוק תגיות : , , , ,
              67 queries in 0.216 seconds.