ארכיון עבור אפריל, 2009

היא

בעיות אישיות ופתיחת דף חדש

נכתב ע"י 26 אפריל, 2009 (0) תגובה

יש תקופות טובות בחיים ויש תקופות פחות טובות. אנחנו כרגע נמצאים בתקופה פחות טובה בחיינו, ונאלצים להתמודד עם כמה בעיות אישיות, לכן אנחנו לא נעדכן במשך מספר ימים את העבודה השוטפת שלנו כי היא מעטה מאוד.

מה שכן, אני חושבת שלמרות מה שכתבתי בפוסט הקודם, לגבי עמידה ביעדים, אני עדיין חושבת שלהציב יעדים זה חשוב, ואפילו חשוב מאוד, במיוחד לאור העובדה שאנחנו גם עובדים בעבודה נוספת, כשכירים, ואז לפעמים קל יותר לחזור הביתה מהעבודה (הזמנית), לזרוק את הראש על הכר ולהרדם לכמה שעות (עד הבוקר כמובן…).

בגלל שאנחנו בתקופה מאוד לחוצה כרגע בחיינו, אני חושבת שדווקא עכשיו אנחנו צריכים לעשות Pause ולגבש לעצמנו איזו שהיא תכנית עבודה מסודרת.

כרגע הבעיה העיקרית היא שטרם הצלחנו לשבור את מחסום המכירה הראשונה דרך PPC, למרות שאנחנו מנסים לגשת לכל קמפיין באסטרטגיה קצת שונה, עד כה שום אסטרטגיה לא הניבה לנו תוצאות.

יש לנו כרגע 5 קמפיינים שרצים אבל ללא כל תוצאה, וחשוב לי שהכסף שמושקע בנישות לא מוצלחות לא ייתבזבז סתם, כי אני חושבת שיש לנו מספיק נתונים כדי לנתח את חוסר ההצלחה שלנו עד כה.

ברור לנו שחלק גדול מההחלטות שלנו נעשות על בסיס אמוציונאלי, ובדיוק בגלל זה כל כך חשוב שנצליח לנטרל את הרגשות האלה ולהתמקד במה שחשוב, כי אין דרך אחרת להצליח, ואנחנו נצליח! העתיד שלנו תלוי בכך! (תוכלו לקרוא על כך, אם טרם קראתם, בפוסט הזה – מי אנחנו?)

אנחנו נחזור בעוד כמה ימים אני מקווה, עם כוחות מחודשים.

חג עצמאות שמח לכולם!

קטגוריות : שיווק באינטרנט - דיעות תגיות :
היא

איך להרים קמפיין עם תקציב נמוך?

נכתב ע"י 25 אפריל, 2009 (0) תגובה

כבר התחלתי לשקוד במלוא המרץ על הרמת הקמפיינים בדרך לייעד שהצבתי לעצמי לחודש הקרוב.

הבעיה העיקרית שאני נתקלת בה כשאני מעלה קמפיין חדש היא בעיית התקציב. אנחנו עדיין לא במצב שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו לשים תקציב אסטרונומי שלא נעמוד בו, כי אנחנו ממש לא רוצים לסגור את העסק אחרי שני קמפיינים.

עד כה גיליתי ששיטת המכפלות היא שיטה יקרה, לא מתאימה לבעלי תקציב נמוך כמונו. הבעיה העיקרית היא ששיטה זו יוצרת מספר מאוד גבוה של אדגרופים, סדר גודל של 500-600 אדגרופים, וזה יוצר בעיה שלא ניתן לאסוף מספיק מידע על כל הביטויים בתקופה יחסית סבירה, אלא אם מגדירים ביד מאוד גבוה כדי שתהיינה מספיק חשיפות ולא רק לביטויים הפופולארים ביותר.

הבעיה הזו העסיקה אותנו רבות, כי בינתיים מתוך הקמפיינים שהעלינו אין לנו מספיק קליקים כדי לנתח את איכות עמוד הנחיתה שלנו, האם הוא ממיר או לא, ובנוסף, האם המוצר עצמו בכלל ממיר עבור מילים ספציפיות אלו.

אני חושבת שמצאתי פתרון. נכון לעכשיו בניתי לי רשימה של ביטויים, כשאני לוקחת מספר מצומצם מאוד של מילות מפתח, בין 5 ל-10 ביטויים, ומעלה אותם ואך ורק אותם לקמפיין.

עכשיו סיימתי להעלות את אותו קמפיין, שאני חושבת שיש לו פוטנציאל מעולה, ליאהו ו-MSN.

לדעתי, יש לשני מנועי החיפוש הללו פוטנציאל אדיר, אומנם יש מספר ביטויים עליהם התחרות ב-PPC גבוהה, אבל יש גם המון ביטויים שכן מחפשים אותם אבל כמעט אף אחד לא מפרסם עליהם.

אני מחכה לראות מה תהיינה התוצאות ואם השיטה שהחלטתי להשתמש בה תעזור לי להבין מהר יותר כמה דברים:

 • האם הביטויים שהעליתי הם ביטויים מוכרים
 • האם עמוד הנחיתה שלי ממיר
 • האם המוצר הוא מוצר מוכר

כולי תקווה שהשיטה תוכל לתת לי כמות גדולה של אימפרשנס ושל קליקים תוך מספר ימים.

אני אעדכן בהמשך האם השיטה הזו עובדת טוב בשבילנו.

קטגוריות : שיווק באינטרנט ב PPC תגיות : , , ,
היא

לא רק קליקבנק או למה לא לפחד ממוצרים מוחשיים

נכתב ע"י 22 אפריל, 2009 (4) תגובות

עד היום, כל קמפיין שהעלינו ב-PPC היה מוצר של קליקבנק. מצד אחד, מאוד נוח לקרוא את הנתונים שלהם לגבי המוצרים, האתר שלהם מאוד ידידותי ל- Affiliates חדשים, וכל המוצרים שלהם הם לשימוש אונליין, והקונה לא צריך להמתין איזה שבועיים למשלוח של המוצר.

הבעיה היא שיש גם המון מוצרים לא איכותיים, וצריך לעשות מאמץ כדי למצוא את האיכותיים באמת. וחוץ מזה, יש מספיק Affiliates שמרוויחים כסף מרשתות אחרות, ולאו דווקא ע"י מכירת מוצרים ווירטואליים.

נראה לי שרוב ה- Affiliates בוחרים לפרסם עם קליקבנק, או שזה סתם הרושם שנוצר אצלי מצ'וטטים בפורומים ובבלוגים.

יש מספיק רשתות מומלצות שאנחנו הולכים לבדוק:

אנחנו החלטנו שלאור העובדה שפתחנו דף חדש ברגע שהקמנו את הבלוג הזה, אנחנו עושים הכל כדי להצליח, גם אם זה אומר להתגבר על חששות מדברים לא מוכרים, ולכן, כדי שיהיה לנו יותר קל לללמוד ולנסות דברים חדשים…

היעדים שקבענו לחודש הקרוב (21/4-21-5) הם:

 • לפרסם 5 קמפיינים נוספים דרך קליקבנק (בכל זאת קשה להתנער מהרגלים…)
 • לפרסם 2 קמפיינים ב- Yahoo Search Marketing לא דרך קליקבנק
 • לפרסם 2 קמפיינים ב- MSN Adcenter לא דרך קליקבנק

ונראה לי שיש לנו די הרבה עבודה…

דרך אגב, היום קיבלנו שיק ראשון מקליקבנק. איזה אושר זה. הסכום לא גבוה ($171), אבל בהתחשב בכל שלא מדובר במכירות דרך PPC אלא דרך תנועה אורגנית בלבד, זה נחמד מאוד, וזה בהחלט נותן לנו חשק לראות מספרים גבוהים יותר על השיקים הבאים שלנו…).

חזרה לעבודה 🙂

קטגוריות : מחקר שוק תגיות : , , , , ,
היא

שיטת המכפלות או ביטויים ממוקדים?

נכתב ע"י 18 אפריל, 2009 (0) תגובה

טוב, עבר קצת זמן מאז הפעם האחרונה שרשמתי פוסט, והסיבה לכך היא הבילבול בימים האחרונים מלנסות להבין מה השיטה הכי טובה למציאת ביטויים/מילות מפתח ממירים.

השאלה העיקרית שמעסיקה אותנו בימים האחרונים היא: איך עדיף להעלות קמפיין, לפי שיטת המכפלות או לפי חיפוש ביטויים מדוייקים וממוקדים? אחרי מחקר מעמיק בניסיון למצוא תשובה חד משמעית איזו שיטה הכי רווחית מצאנו שלא קיימת תשובה כזו. הסיבה הפשוטה היא שכל אחד עושה את המחקר שלו ומוצא את הדרך שלו. אבל איזה מעצבן זה לשמוע תשובה כזו: "כל אחד עושה את המחקר שלו", נכון?

אני אשתף אתכם שכרגע יש לנו שלושה קמפיינים שרצים במשך יומיים וחצי, שלושתם לפי שיטת המכפלות, ואומנם אין לנו עדיין תוצאות, אבל כן הצלחנו להסיק כמה וכמה מסקנות:

מהי שיטת המכפלות כבר רשמתי בפוסט אחר, בעקרון, שיטה זו נועדה על מנת למצוא ביטויי זנב ארוך שאין עליהם תחרות גדולה, ובכך להגדיל את הסיכויים להמרה. אנחנו מצאנו בשיטה זו כמה בעיות:

 • מאחר ובשיטת המכפלות אנו עושים מכפלה של כל קבוצות המילים, התוצאה הסופית בדרך כלל היא מפלצת בת 500-600 אדגרופים, שהמשמעות היא קושי בביצוע מעקב.
 • אנחנו נעזרנו ב- Efficient PPC, כי להעלות את כל 600 האדגרופים בצורה ידנית זה קצת מטורף. הבעיה שנתקלנו בה עקב כך, היא מודעות לא מספיק איכותיות.
 • לבעלי תקציב נמוך לא מומלץ להרים קמפיין שכולל כל כך הרבה אדגרופים מאחר וזה אומר פחות חשיפות, ומן הסתם ייקח הרבה יותר זמן לקבל נתונים מספיקים על מנת לדעת אם הנישה ממירה או לא.

אומנם עברו פחות משלושה ימים מאז הקמפיינים רצים, אבל בכל זאת, עקב כמות מכובדת של אימפרשנס עד כה, אך מעט מאוד קליקים, מאוד מעניין אותי לבדוק את הנישות האלה לפי ביטויים ממוקדים מאוד ולא לפי שיטת המכפלות. אני פשוט ארים קמפיינים על אותה נישה, אבל בשיטה אחרת (ובמדינה אחרת).

לא התייאשנו משיטת המכפלות, אני חושבת שיש לשיטה הזו המון פוטנציאל, הבעיה העיקרית היא שלמי שאין תקציב מאוד גבוה להשקיע בשיטה זו, יכול לחכות הרבה זמן עד שתתקבלנה תוצאות.

אני הולכת לעבוד על חיפוש ביטויים ממוקדים עבור הנישות שלי ואריץ אותם במשך מספר ימים ואעדכן אם היה שינוי…

קטגוריות : שיווק באינטרנט ב PPC תגיות : , ,
הוא

כמה במילים נשים בקמפיין ? או מהו התקציב היומי הנכון לקמפיין ב- AdWords ?

נכתב ע"י 17 אפריל, 2009 (0) תגובה

Daily Budget עוד לפני שתתחילו לקרוא אני כבר אקדים ואומר אין לי תשובה, אז אני יודע שעכשיו בטח כמה מכם ילחצו על כפתור BACK ויחזרו לתוצאות החיפוש אבל לפי דעתי כדאי להמשיך לקרוא תוכלו למצוא כמה רעיונות טובים.

אתם עדיין פה ?

הסיבה האמיתית לזה שאין לי תשובה היא פשוט שאין תשובה אחת לשאלה הזאת. כל מקום וכל אחד כותב את דעתו כאילו היא האמת היחידה שחקוקה בסלע אבל במציאות קיימת הרבה יותר מתשובה אחת וכנראה גם שכולם נכונות.

את שלב מציאת המילים כבר עברנו וברוב המקרים אנחנו מוצאים יותר מדי מילים סדר גודל של 2000 מילים ומעלה( וזה לאחר סינון של מילים שלא מוכרות).

אבל אם יש לנו 2000 מילים בתוך קמפיין מהו הביד או התקציב הנכון ע”מ שנוכל לקבל את התנועה המקסימלית מגוגל.  גוגל כידוע נותן עדיפות לקמפיינים עם תקציב יומי גבוה מכיוון שמבחינתו זה מראה על רצינות.  קמפיין בעל תקציב יומי של 400$ ביום שונה לחלוטין מקמפיין בעל תקציב של 25$ ביום למרות שיכול להיות שבשניהם יהיו את אותן מילים ואותן מודעות.

אם תחשבו לעומק זה גם הגיוני משווק שמוכן להוציא 400$ ביום כנראה שהוא גם יותר רציני ממשווק שמוכן להוציא גם 25$ ליום.

הבעיה מתחילה בחיוב החודשי קמפיין עם תקציב יומי של 400$ ביום  יעלה לנו 12,000$ בחודש !

נכון שברוב המקרים לא נגיע לסכום הזה אבל תמיד צריך להיות מחושבים אלא אם רוצים לסגור את כל העסק עוד לפני שהוא התחיל.

התקציב היומי לרוב ייקבע על פי היכולת הכספית שלנו ולכן לפי דעתי אין סיבה ללכת ולקבוע אותו בצורה הפוכה  לעומת זאת אנחנו כן יכולים לשלוט הוא כמה מילים נשים בקמפיין בהתאם לתקציב היומי.

אז השאלה הנכונה צריכה להיות  כמה מילים נשים לקמפיין בהתאם לתקציב היומי שלנו ?

כמו שאמרתי כבר במשפט הראשון אין לזה תשובה אבל הנה כמה דעות שאספתי מכל מיני מקורות חלקן הגיוניות יותר וחלקן פחות קחו את מה שאתם רוצים ותזרקו את השאר.

לפני שנתחיל כדאי מאוד נדע כמה אנחנו יכולים להוציא חודשית/ יומית, חשוב לקחת מרווח ביטחון כי גם נמכור יקח לפחות חודש עד שהשיק יגיע אלינו.

כלומר אנחנו צריכים מרווח ביטחון לחודשים וחצי. עכשיו שאנחנו יודעים את מספר הנה מספר הדעות איך לחשב את התקציב:

 • כמות שמילים שאפשר להשתמש בה היא פי 10 מכמות התקציב היומי. כלומר אם יש לנו תקציב יומי של 5$ ניתן לשים רק 50 מילים (שיטת שנלקחה מ PPC CLASSROOM).
 • לחשב את המחיר הממוצע לקליק ולחלק את התקציב היומי שלנו בבמחיר הזה לפי זה נקבל את המספר המילים המקסימלי שכדאי לשים בכדי לקבל תנועה מקסימלית. לדוגמא: אם התקציב שיומי שאחנו יכולים להוציא הוא 10$ והמחיר ההממוצע הוא 0.5$  נוכל לשים רק 20 מילים (פורום DigitalPoint)
 • חישוב הממוצע לקליק, חילוק התקציב היומי במחיר שקיבלנו ולהכפיל בשתיים. די דומה לשיטה שלמעלה כאשר השיטה הזו מניחה שנכראה לא נקבל תנועה לכל המילים שלנו ולכן נוכל לשים יותר מילים בקמפיין (פורום DigitalPoint).
 • לרעיון הזה  אי אפשר לקרוא שיטה זה פשוט הימור חסר הגיון אבל לכו תדעו דווקא הדברים חסרי ההגיון הם אלו שפועלים, הרעיון מאוד פשוט לשים כמה מילים שרוצים מבלי להתחשב בתקציב. לפחות לפי מה שהבנתי מכותב הפוסט הוא לא מאמין שגוגל נותנת יותר “כבוד” למי שיש לו תקציב יומי יותר גבוה, טיפה יומרני אבל באמת הדברים שחסרי הגיון הם אלו שעובדים.

אם יש לכם עוד רעיון נשמח לשמוע אותם הזויים ככל שיהיו.

ולסיום לכבוד יום הולדת ה 20 של Dilbert :

Dilbert - Birthday

קטגוריות : שיווק באינטרנט ב PPC תגיות : , , ,
הוא

השילוב בין GetResponder ל WordPress, ואיך מתגברים על בעיות?

נכתב ע"י 16 אפריל, 2009 (6) תגובות

כולם אומרים שהכח האמיתי הוא ברשימות דיוור לא משנה איך אתם מקבלים את התנועה לאתר שלך תמיד כדאי לאסוף את הפרטים של המבקרים, טופס קטן שנמצא בצד יכול לעשות את העבודה.

אם אתם כמונו שמקבלים את רוב התנועה שלנו מ PPC, כלומר משלמים עבור כל מבקר הרעיון באיסוף הפרטים של הבמקרים הוא היכולת להגיע אליהם שוב מבלי לחפש אותם וכל זאת באותו מחיר של הקליק הראשון.

קיימים מספר שחקנים עיקריים בשוק של ה- Autoreposnder המפורסמים שבהם כוללים את GetResponder ואת Aweber (הקישורים אינם קישורי Affiliate, אנחנו סתם רוצים לבדוק כמה אנשים נכנסים דרך הקישורים, אין לנו שום מטרה נכון לרגע זה להרוויח כסף מהבלוג).

בלי להכנס להשוואה ארוכה שניהם די זהים מבחינת התכונות העיקריות אולם Aweber יוצא טיפה יותר יקר כאשר מדובר ברשימת דיוור של מעל 500 איש.

אנחנו בחרנו להשתמש ב GetResponse .

את רוב עמודי הנחיתה שלנו אנחנו בונים ב WordPress  כאשר עיצבנו עבור הנושא תבנית מיוחדת שמאפשרת לנו להיות מאוד דינמיים בכל התוכן של העמוד.

השילוב בין GetResponse (או Aweber) די פשוט וכל מה שצריכים זה להעתיק את הקוד שאנחנו מקבלים לתוך הקוד של העמוד או ה – Widget .

הבעיה מתחילה כאשר אנחנו משתמשים בפרמטרים מתקדים יחסית אשר קובעים איזה עמוד יראה הגולש אחרי שימלא את המייל.

חשוב לציין שאולי הבעיה קיימת גם ב Aweber אבל מכיוון שאנחנו לא משתמשים אנחנו לא יודעים בכל מקרה הפתרון שבהמשך יפתור את הבעיה בשניהם.

בכדי לציין לאיזה עמוד להפנות את הגולש אחרי שמילא המייל נוסף לקוד של הטופס שורה נוספת שנראית כך:

<input type="hidden" name="confirmation" value=http://yourwebsite.com/confirmation>

לכאורה כל מה שעלינו לעשות הוא לבנות עמוד ולתת לו את השם confirmation או דבר אחר שנקבע שם והכל יהיה תקין.

אלא שהבעיה אמיתית מסתתרת לה באיך GetResponder מפנה את הגולש לעמוד הנ”ל.

מסיבות טובות לגמרי GetResponder מוסיף לכתובת URL שלושה פרטמרים:  email, name, ip .

ולכן הכתובת שאליו יופנה הגולש היא:

http://yourwebsite.com/confirmation?email=mywmail@mail.com&name=hisname&ip=10.0.0.0

במצב רגיל WordPress מתעלם מכל הפרטמרים ומראה לנו את העמוד הרגיל (הוא בעצם קורא רק את מה שנמצא לפני הסימן שאלה), אבל במקרה הנ”ל WordPress מתבלבל בגלל הפרמטר name שנמצא בתוך הכתובת.

הפרמטר name הינו פרטמר שמור בתוך מערכת וורדפרס אשר מאפשר להציג פוסט מסויים כך לדוגמא אם אנחנו רוצים להצג פוסט בשם my-first-million אנחנו יכולים לרשום:

http://yourwebsite.com/?name=my-first-millIon

וורדפרס מחפש את הפוסט לפי השם המבקר וכמובן שהוא לא מוצא ולכן הוא יציג עמוד שלא נמצא.

הפתרון:

העברת הנתונים דרך קובץ php אחר שמבצע redirect ושינוי של הפרמטרים, למי שרוצה לראות דוגמא מצורף PHP  דוגמא בפורמט text .

הקובץ מפנה לעמוד בשם success ומעביר את הפרמטרים מבלי להשתמש בשדה name.

את השדה בטופס המקורי  נפנה לקובץ ה- PHP החדש שאינו חלק מתוך וורדפרס ולכן לא תהיה להפעיל אותו כמו שצריך,והקובץ החדש יבצע העברה לעמוד המתאים בוורדפרס.

לצפייה בקובץ לחץ כאן (לשמירה לחצן ימני + שמירת יעד בשם)

קטגוריות : עמוד נחיתה תגיות : , , , ,
הוא

NLP – תורת השיווק כפסיכולוגיה להמונים

נכתב ע"י 15 אפריל, 2009 (0) תגובה

אם אתם חיים במדינת ישראל והייתם בכבישים בזמן אחרון בטח ראיתם מודעות של מרכזי לימוד ל NLP בישראל.

למי שלא יודע מה NLP ? אני לא אתחיל להסביר כאן חיפוש קטן גוגל יתן הרבה מאוד תוצאות שממש לא יתנו לכם שום הסבר מהו באמת NLP.

אני לא אתחיל למכור לכם שבכדי לשווק באינטרנט צריך לדעת NLP או צריך לדעת פסיכולוגיה כלשהי (שזה בהחלט נכון) אני דווקא רוצה ללכת לכיוון השני ולהסתכל על המפרסמים שמפרסמים את כל מוצרי ה NLP.

הסתכלתם פעם איך הם מוכרים את המוצר ?

חיפוש בגוגל יעלה הרבה תוצאות ממומנות, תסתכלו על הניסוח, מה הם בעצם מנסים ?

כל המודעות ללא יוצא דופן לא נוגעות במוצר האמיתי אלא במה אתם כצרכן תקבלו ממנו, הכל מדובר בתועלות האישיות שתקבל מהמוצר.

לפעמים כאשר אנחנו משווקים מוצר בפרט אם הוא מוצר פיזי קל לנו מאוד לשווק את המאפיינים שלו אבל אנשים לא קונים בגלל מאפיין כזה או אחר הם קונים בגלל תועלות אישיות!

כל תהליך הקניה הינו תהליך רגשי לחלוטין, אחרי הכל אין הבדל בין מכונית BMW 320  לבין כל רכב אחר במנוע 1,600 ממוצע (ליבואני BMW אני מתנצל, אשמח להוריד את ההערה הנ”ל תמורת BMW 760).

אנשים קונים בגלל התועלת שהמוצר נותן להם, ההחלטה אם לקנות מוצר כזה או אחר במספר מאוד מועט של מקרים מתבססת על שיקולים לוגיים נקיים וברוב המקרים נכנסים הרבה שיקולים רגשיים.

ניקח לדוגמא מוצר מהתחום בו השיקול הרגשי כמעט ולא אמור להשפיע:  עגלת תינוקות .

ניתן היה לחשוב שהורים יקנו עגלת תינוק לפי המאפיינים הטכניים בלבד: בטיחות, גובה, פונקציות. אולם משיחות עם מספר זוגות חברים נשואים עלה טיעון מעניין חלק מהסיבה שהם קנו עגלה ספיציפית הוא היופי החיצוני!

אני חייב לספר לכם שהתינוק לא יודע באיזה עגלה הוא נוסע והוא לא משוויץ בעגלה מול החברה בגן, שיקול היופי בא מצד ההורים הם רוצים עגלה שתראה יפה שהם הולכים איתה ברחוב.

כמו כן די ברור שיופי העגלה לא מרמז כהוא זה על הבטיחות או על כל שאר הפונקציות שלה שלה,  אולם בכל זאת הוא נכנס כאחד מהשיקולים לבחירת העגלה.

אני בטוח שלא חידשתי שום דבר להרבה מאוד אנשים  אבל לפעמים כדאי להזכיר את לעצמנו לפני שאנחנו רושמים עמוד נחיתה או מודעה בגוגל שאנחנו מוכרים לבן אדם ספציפי שכנראה יקנה את המוצר לא בגלל מאפיין כזה או אחר אלא בגלל תועלת אישית שהמוצר ייתן לו.

לסיום למי שלא קרא את הפוסט של רן ארוסי הלקן קילסטין מגיע לישראל, ניתן למצוא הרבה סרטונים טובים על האיש ומספר סרטונים שלו בטיפים נחמדים ב YouTube.

קטגוריות : שיווק באינטרנט תגיות : , , ,
הוא

ניהול זמן נכון או כמה זמן באמת אני עובד?

נכתב ע"י 14 אפריל, 2009 (0) תגובה

כמו שאתם כבר יודעים אנחנו עדיין עובדים כשכירים דבר שמשאיר לנו יחסית מעט זמן לבניית העסק שלנו, אולם היתרון הכי גדול שלנו זה הנחישות.

יש לנו מטרה, היא חייבת להתקיים ובקרוב ולכן לא משנה מה יקרה אנחנו עומדים להצליח.  לפי דעתי אחד הדברים שהכי בעייתים בעבודה “כפולה” הוא ניהול זמן נכון.

מאוד קל לסטות מהמטרה ומאוד קל לוותר ולא לעשות את הדברים שצריך. נכון שעכשיו בתקופת החגים טיפה יותר קל בגלל שיש לנו גם יותר זמן פנוי בידיים אבל לפעמים פשוט רוצים לצאת ולהתאוורר, אין מה לעשות ישיבה בתוך חדר סגור במשך יותר מ 10 שעות יכולה להוציא כל אחד מדעתו.

בעיה נוספת שמצטרפת לאותו מצב היא ריבוי משימות, בעסק מהסוג הזה אין האצלת סמכויות, הכל נעשה על ידנו ואם אנחנו לא נעשה את זה כנראה שאף אחד לא.

ריבוי משימות או כמו שכל המנהלים יודעים יפה לדרוש במודעת הדרושים “Multi Tasking”, הינו מושג יחסית חדש בעולם העבודה.  המושג הומצא בכדי לכאורה לאפשר לבצע יותר משימות בזמן קצר ע”י ביצוע מספר משימות בו זמנית. המושג המקורי נלקח מתחום המחשב בו המעבד יכול לבצע מספר פעולות בו זמנית וכנראה שהמעסיקים מתחילים להשוות אותנו למעבדי מחשב. אם אתם מחפשים עבודה רגילה ועדיין לא הבנתם את המשמעות האמיתית מאחורי המילה הקטנה הזאת,  הנה הפרוש האמיתי מתוך מילון אבן שושן המלא (גרסא מיוחדת למודעות דרושים): 

“מולטי-טסקינג -  כאשר מילה זו מנוסחת בתוך מודעת דרושים כוונתם של המעסיקים הינה:  אנחנו רוצים עובד אחד לביצוע תפקיד שלפני כן בוצע ע”י מחלקה שלמה של 10 עובדים, אולם בגלל המצב בשוק אנחנו מוכנים לשלם רק משכורת אחת וגם היא יותר נמוכה מהמשכורת שהייתה קודם, אז אם אין לך חיים או שאתם לא מתכנן כאלו בזמן הקרוב ובא לך למכור את נשמתך לשטן מקומך איתנו!התקשר עכשיו!”

את המשפט האחרון קשה יותר לשווק במודעת דרושים וזה עולה יותר (נראה לי שהם דורשים לפי מילה), לכן הומצא הביטוי מולטי-טסקינג.

וחזרה לנושא שלנו שתי בעיות העיקריות הם: חוסר זמן וריבוי משימות.

את חוסר הזמן די קשה לפתור מכיוון שעדיין לא מצאנו להגדיל את כמות השעות ביממה, אולם אנחנו מנסים לפתור בדרכים יצירתיות כמו לקום מוקדם בבוקר וללכת לישון די מאוחר בלילה. 

אולם את בעיית ריבוי המשימות אפשר לפתור בצורה מאוד פשוטה והיא סדר! הכל מתחיל ונגמר בזה. 

לא ניתן באמת לבצע מספר פעולות בו זמנית אלא אם אתה מעבד של מחשב, נסיון של כזה גורם לביצוע הפעולות בצורה מושלמת או גורם להאטה מכיוון שצריך כל הזמן להסית את תשומת הלב לדבר שונה.

כל מה שאנחנו עושים זה מעלים על הכתב של הדברים שצריכים לבצע ומבצעים אותם אחד אחד לפי הסדר, ממש TO-DO-LIST.   אנחנו מקפידים לא לעצור באמצע ביצוע משימה ואם עולה לנו משהו לראש שצריך לבצע פשוט רושמים ומבצעים אותו אחרי זה ולא תוך כדי.

כל אחד יכול יכול לרשום את רשימת המשימות שלו איפה שהוא רוצה על בלוק צהוב, לבן או כמו שאנחנו עושים בקובץ EXCEL (תוכלו להוריד את הקובץ כאן).

מחקרים חדשים מראים שתאוריית שאין מקום למולטי-טסקינג בארגונים והתועלות שלכאורה מרוויחים גורמים לנזק לטווח הארוך. הסיבה היחידה שזה עדיין קיים זה מנהלים עם שיטת חשיבה ישיבה.

ולסיום משפט חכם ששמעתי לא מזמן:

החיים הם כמו משחק פוקר לא תמיד מי שיש לו את היד החזקה מנצח.

קטגוריות : שיווק באינטרנט - דיעות תגיות : , ,
הוא

לעומק או לרוחב?

נכתב ע"י 13 אפריל, 2009 (0) תגובה

איך כדאי לבנות קמפיין? האם כדאי לחקור מספר מוצרים / נישות במקביל ואז לבצע את כל השלבים במקביל על כל המוצרים ? או האם כדאי לעשות את אותו עבודה עבור כל מוצר / נישה באופן פרטני ?

לכל שיטה יש את היתרונות שלה ולפי דעתי התשובה היא מאוד אינדבודאלית.

מצד אחד בעבודה לרוחב אפשר להספיק יותר בגלל שמבצעים משימה אחת קבועה על מספר מוצרים אבל מצד שני מגיעים לשלב הבא בעבודה עם טיפה יותר מדי מידע בראש.

אותו דבר בעבודה לעומק אומנם אנחנו מגיעים לנקיים לשלב הבא של הקמפיין בלי יותר מדי מידע ממוצרים אחרים אבל אנחנו בוודאות מבזבזים זמן שיכולנו לחסוך בעבודה לרוחב.

 

אז מה עדיף עומק או רוחב ?

כמו שכבר אמרתי לפי דעתי זה מאוד אינבדואלי ומה שנכון לנו לא נכון לאחרים, את שלושת הקמפיינים האחרונים עשינו בעבודה לרוחב הם עדיין לא עלו לאוויר שאין לנו עדיין דיעה אם הם רווחיים או לא ? אבל בהחלט חסכנו הרבה זמן.

עדכון בנושא הריווחיות יבוא בהמשך.

דרך אגב קיבלנו את הצ’ק הראשון שלנו מ Share A Sale הבעיה היחידה שהוא היה קטן מ 100$.

קטגוריות : שיווק באינטרנט - דיעות תגיות : , , ,
הוא

חג שמח ! פוסט חגיגי על יציאת מצריים

נכתב ע"י 8 אפריל, 2009 (0) תגובה

image חג הפסח מסמל את היציאה של בני ישראל ממצרים ואת המעבר והשינוי מעבדות לחרות.

לכל אחד בחיים יש הדבר אשר מסמל את בשבילו את העבדות ודבר אחר אשר מסמל עבורו את החרות.

לחג הפסח הזה יש משמעות נוספת בשבילנו זהו החג הראשון בדרך המשותפת שלנו ביציאה מעבדות לחרות.

העבדות עבורנו מסומלת ע”י מקום עבודה קונביונאלי, מקום עבודה שהופך אותך לעבד למטרה שלא נגמרת ואילו החרות מסמלת את החיים העצמאים הרצון לעבוד עבור עצמנו ולהיות חופשיים.

למרות שאת ההחלטה לצאת לחרות החלטנו כבר לפני כמה שנים השנה ביצענו מספר שינויים ודברים מהותיים וולכן מבחינתנו החלטנו שזוהי השנה האחרונה שלנו במצרים.

כנראה שעל יציאת מצרים הזו לא יעשו סרט של 4 וחצי שעות אבל בשבילנו זאת תהייה התחלה של חיים חדשים.

כמו שכבר ששמתם לב זהו לא פוסט שקשור לשיווק שותפים, אלא פוסט על התחלות חדשות.

לפי התורה ניסן הינו החודש הראשון השנה וכמו בכל תחילת שנה אזרחית או רגילה עושים החלטות לשנה החדשה.

ההחלטה העיקרית והיחידה שמאחדת בתוכה את כל ההחלטות שלנה החדשה היא מאוד פשוטה,  השנה נצא מעבדות לחרות, השנה נעשה את יציאת מצריים הפרטית שלנו.

אז לסיום רק דבר אחד קטן, חג פסח כשר ושמח והכי חשוב חג חירות שמח !

קטגוריות : שיווק באינטרנט - דיעות תגיות : , ,
              67 queries in 0.221 seconds.