ארכיון עבור מרץ, 2009

היא

אנשים אוהבים לרחם על עצמם

נכתב ע"י 31 מרץ, 2009 (0) תגובה

זו מסקנה שהגעתי אליה כבר מזמן, וגם אנחנו חוטאים ברחמים עצמיים מדי פעם, הרי אם אין אני לי מי לי?

האמת, החלטתי לרשום את הפוסט הזה כי היום נתקפנו ברחמיים עצמיים קלים, ואני חושבת שלרשום על זה זו דרך מצויינת לבלוע את הרחמים האלה ולהמשיך הלאה.

אנשים אוהבים לרחם על עצמם. לא יודעת למה, בטח זו תופעה פסיכולוגית ידועה שלא שמעתי עליה (וזה מרמז כמה הייתי נוכחת בשיעורי פסיכולוגיה בלימודים…), אבל תמיד אנשים אוהבים לבכות על מה שאין להם, וכמה שאין להם, ומה הם היו עושים אם היה להם, אבל אף פעם הם לא יעשו משהו אמיתי כדי לשנות את המצב שהם נמצאים בו ושכל כך רע להם בו. (לסבתא – תשימי בקופת חזיר את כל הכסף שאת זורקת על לוטו וכרטיסי גירוד, לפחות ככה יש סיכוי עוד שתהפכי למיליונרית 🙂 ).

אנחנו גם מרגישים צורך לרחם על עצמנו מדי פעם, לבכות על כך שאנחנו מקדישים את זמננו בעיקר לעבודה (העבודה שלנו כמשווקים באינטרנט), ושאנחנו מפספסים את החיים, ושהזמן עובר מהר מדי ובלה בלה בלה… ואחרי כמה שעות של מרמור הכל חוזר על כנו ואנחנו ממשיכים לעבוד קשה, כדי שנוכל סוף סוף לממש את כל התוכניות שלנו שחרוטות לנו בראש כמו רשימת מכולת.

אנחנו החלטנו שאנחנו רוצים חופש כלכלי, שלא נצטרך לעבוד כל החיים שלנו כשכירים בשביל שאחרי 30 שנה נרוויח 7000 ש"ח בחודש, שאם לא נמצא חן בעיניי מנהל בכיר בעבודה או סתם כי לא ליקקנו לו מספיק הוא ישים לנו רגליים ויהפוך את חיינו לגיהינום, שלא נחשוש מכל גל פיטורים במשק כי אחרת לא יהיה כסף לקנות אוכל לילדים ואיך לשלם את המשכנתא, כדי שלא נצטרך לחיות כמו רוב אוכלוסיית ישראל עם חובות, הלוואות, תמיכה כספית מתמדת מהמשפחה…

נראה לי שהבנתם את התמונה, ואולי נשמע כי הגזמתי והקצנתי את הדברים, אבל רק שיקפתי את מה שאני רואה מסביבי כל יום, ויש עוד כל כך הרבה דברים מחיי היום יום של כל הסובבים אותנו (כל מה שרשמתי אמיתי וקורה אצל חברים ומכרים למיניהם), שהופכים את ההחלטה שלנו לשים כרגע את החיים שלנו בהמתנה ולעבוד קשה עבור עקרונות שאנחנו לא מוכנים להתפשר עליהם, להחלטה אמיצה ונכונה.

אנחנו לא רוצים לחיות כל החיים שלנו ברחמים עצמיים, זה בסדר להשבר מדי פעם, להתבכיין רבע שעה , לקרוא את הפוסט הזה ומיד לחזור לעבודה.

אם גם אתם נשברים מדי פעם, תחשבו למה אתם עושים את מה שאתם עושים, מה המטרה שלכם בסופו של דבר, כי אם יש לכם מטרה והיא ברורה לכם, ואתם עוצמים עיניים וממש רואים ומרגישים אותה, אז הכל בסדר, קחו לכם כמה דקות למשברון, תנשמו אוויר, ותחזרו לעצמכם.

ובנימה אופטימית זו…

תזכרו תמיד,

"קל יותר לרדת מן הגבעה מאשר לטפס עליה" (קונפוציוס)

קטגוריות : שיווק באינטרנט - דיעות תגיות : , ,
היא

איך בונים עמוד נחיתה טוב?

נכתב ע"י 31 מרץ, 2009 (2) תגובות

אחרי מחקר המילים המעמיק שביצענו על נישה שלנו, אנחנו יודעים כבר שרוב הסיכויים שהגולש שהקליק על המודעה שלנו הוא לקוח פוטנציאלי, ועכשיו נותר לנו לשכנע אותו עוד קצת שהמוצר שלנו זה בדיוק מה שהוא צריך.

עמוד נחיתה טוב הוא עמוד נחיתה שמצליח "לחמם" את הקונה הפוטנציאלי על המוצר שאנחנו מציעים לו ולגרום לו לבצע את הרכישה דרכנו. נשמע פשוט לקל, אבל לא תמיד.

לפני שאתחיל לבנות עמודי נחיתה לקמפיינים שלי, אספתי כמה קווים מנחים ליצירת עמודי נחיתה:

 • עמוד הנחיתה חייב להיות רלוונטי למילת החיפוש של הגולש. לדעתי, אם יצרנו רשימה ממוקדת של מילות מפתח ולא סתם מילות מפתח כלליות שיכולות להתפרש לכמה כיוונים (ע"ע הפוסט הקודם שלי Negative Keywords או… מילות מפתח שליליות), ואם השתמשנו בעמוד הנחיתה דינאמי, רוב הסיכויים שעמוד הנחיתה שלנו יהיה מאוד רלוונטי.
 • השניות הראשונות של הגולש באתר הן הקריטיות ביותר. רוב הגולשים לוחצים על כפתור ה"חזור" אחרי פחות מ-10 שניות בלבד! בפחות מ-10 שניות אנחנו צריכים לשכנע את הגולש שפה נמצא מה שהוא מחפש, ולכן, חשוב מאוד שתהיה כותרת גדולה הכוללת את מילות החיפוש שהגולש הקליד, כותרת משנית מסקרנת שתמשוך את הגולש, הסבר בכמה משפטים מה אנחנו מציעים לו וקישור לעמוד המכירה.
 • יש לדאוג שכל המידע החשוב ביותר עבור הגולש יימצא בחלק העליון של העמוד, ללא צורך לגלול את הדף למטה, כדי לתת לו תמונה כללית של המוצר, שוב, מאותה הסיבה שהרבה גולשים פשוט מקליקים "חזור" אם לא נותנים להם סיבה טובה להשאר.
 • להוסיף כותרות משנה בתוך עמוד הנחיתה. רוב הגולשים לא קוראים כל מה שכתוב, וחשוב לעשות סדר ולהדגיש בפניהם את עיקרי הדברים ולהסביר לגולש מה היתרון היחסי שלנו על פני האחרים.
 • לבנות עמוד נחיתה מובנה, לרכוש את אמונו של הגולש ולא לשים המון קישורים לעמוד המכירה בלי קשר לטקסט. זה יכול ליצור אצל הגולש הרגשה שמנסים "לדחוף" לו את המוצר והוא, כמובן, ילחץ "חזור".
 • להשתמש במילות קריאה לפעולה כמו: לחץ כאן! בדוק עכשיו! וכו'. מומלץ גם להשתמש בכפתורים למשיכת תשומת לב והגדלת כמות הקליקים.
 • לא להעמיס את הגולש באובר מידע. עמוד נחיתה שיהיה בו המון מידע צפוף יכול להבהיל ולגרום לתוצאה ההפוכה.

ולמי שצריך עוד דחיפה קטנה כדי לשלוף את כרטיס האשראי…

אפשר ליצור עוד עמוד קצר שהכותרת שלו תהיה משהו בסגנון "עדיין לא השתכנעת? לחץ כאן!" ובעמוד הקצר נרשום מספר תועלות נוספות למוצר ולמה הוא פשוט חייב לרכוש אותו עכשיו. אני בהחלט הולכת לבדוק אם השיטה הזו עובדת, ויש לי הרגשה שכן… 🙂

אלה הקווים המנחים שאני הולכת כרגע לעבוד לפיהם כרגע, מסקנות ומחשבות בהמשך…

קטגוריות : מחקר שוק תגיות : , , ,
הוא

טיפה ידע ב PHP לא הזיק לאף אחד

נכתב ע"י 30 מרץ, 2009 (0) תגובה

תמיד כאשר מנסים דברים חדשים, חייב משהו אחד ללכת לא לפי הספר.

בפרט כאשר מנסים לשלב שתי תוכנות לעבוד ביחד זה הרי ברור שאחד מחוקי מרפי יבוא ל”טובתנו”.

את שיטת המכפלות כולם מכירים הרעיון הוא ליצור הרבה מילים ממספר מילות שורש (אני לא מדייק בהגדרה אבל מי שקרא את הפוסטים הקודמים כבר הבין במה מדובר).

אחד הדברים הכי חשובים כאשר משתמשים בשיטת המכפלות הוא ליצור עמוד נחיתה דינאמי כך שיתאים מבחינת מילות המפתח למילה אותה הגולש חיפש וע”י כך לקבל QS גבוה.

עד כאן הכל טוב ויפה וקיימות לא מעט תוכנות אשר עוזרות לנו לייצר רשימת מילים ואפילו מכינות קובץ מוכן להעברה ל AdWords Editor.

הבעיה מתחילה כאשר אנחנו רוצים לעקוב אחרי כל מילה לשם כך עלינו להשתמש בתוכנת מעקב כלשהי. אנחנו מצאנו את HLOLA די נוחה לעבודה בנושא הזה מכיוון שהלינק לעמוד הנחיתה הינו דינאמי לחלוטין (להבדיל מ Tracking202 בה הלינק קבוע מראש).

משום מה תוכנת Efficient PPC לא מסכימה לקבל את הלינק מ HLOLA כ-  Destination URL ומצביעה על שגיאה ומונעת את יצירת המודעות.

ככל הנראה הדבר נגרם בגלל הפרטמרים הדינמיים שקיימים בתוך הלינק של HLOLA שאינם מוכרים כפרמטרים חוקיים ע”י Efficient PPC.

לאחר הרבה ניסויים  הפיתרון היחיד הוא להשתיל את הלינק של HLOLA למעקב רק לאחר יצירת קובץ המודעות ע”י  Efficient PPC.

איך עושים את זה ?

ידע בשפת תכנות כלשהי ובמקרה שלנו PHP + עבודה של שעה  יצרה סקריפט אשר פותר את כל הבעיה ויוצר לנו קובץ מושלם להכנסה ל AdWords Editor.

ולסיום נוצרה מסורת של סיום בדבר חוכמה שלא קשור אז רק לידיעה אדוארד א. מרפי ג'וניור המחבר המיתולגי של חוקי מרפי בעצם המציא רק חוק אחד, שאר החוקים הוצאו הרבה אחריו וללא שום קשר אליו.

החוק המקורי של המרפי אמר דבר מאוד פשוט כ-"כל דבר שיכול להשתבש, אכן ישתבש" או בשפתו המקורית: Anything that can go wrong, will go wrong.

מסקנה: 

להמנע מחוק מרפי כנראה שאי אפשר אבל בהחלט אפשר להתגבר עליהם.

קטגוריות : פתרון בעיות תגיות : , , ,
היא

Negative Keywords או… מילות מפתח שליליות

נכתב ע"י 30 מרץ, 2009 (0) תגובה

אז למה כל כך חשוב להכין רשימה של מילות מפתח שליליות?

ממש בקמפיין/שני קמפיינים ראשונים שהעלנו לגוגל אדוורדס לא הקפדנו על חיפוש מילות מפתח שליליות, וזו בהחלט טעות מצערת, במיוחד כשמשתמשים בשיטת המכפלות ויוצרים אלפי ביטויים לכל קמפיין.

מחקר מילות מפתח בלי מחקר מילות מפתח שליליות הוא לא מחקר מעמיק. המטרה שלנו היא לאתר את מילות המפתח המוכרות ובעזרת עמוד נחיתה טוב (זה המחקר הבא שלי), לשכנע את הקונה הפוטנציאלי שלנו יש להציע בדיוק את מה שהוא מחפש, ולכן אנחנו חייבים לשלול מילות חיפוש שהן נוגדות לחלוטין את מה שאנחנו מוכרים, והדוגמא הטובה ביותר היא המילה "free".

העלאת מילות מפתח שליליות לקמפיין שלנו ימנעו חשיפות וקליקים מיותרים, מה שיוביל להעלאת ה-CTR וה-ROI (החזר על השקעה) שלנו ולהקטנת ה-BID (המחיר לקליק).

איך מכינים רשימה של מילות מפתח שליליות?

 •  כשאנחנו מחפשים מילות מפתח לנישה שלנו, סביר להניח כי ניתקל גם בביטויים לא רלוונטיים עבורנו, או שאנחנו לא רוצים שגולש המחפש ביטוי מסויים יראה את המודעה שלנו, ולכן, חשוב כבר מההתחלה להכין רשימה עם כל מילת מפתח לא רצויה.
 • לא כל מי שמחפש מוצר בחינם יחפש את הביטוי עם המילה "free", ולכן חשוב להכניס גם מילים נרדפות כמו "no charge", "no money" וכו'… ניתן שוב להעזר ב-Theasaurus.
 • לעשות חיפוש בגוגל על המוצר, להכנס לאתרים שמגיעים דרך התנועה האורגנית (SEO) ולראות האם ניתן גם לקחת משם כמה מילות חיפוש שליליות.
 • לנסות לחשוב מחוץ לקופסא ופשוט לעשות סיעור מוחות כדי לקבל רעיונות נוספים. לי עוזר לשאול את עצמי: "מה אני הייתי מחפשת אם הייתי מתעניינת בנישה הזו?".

את מילות המפתח השליליות אנחנו מוסיפים בצורה הבאה:

מעלים את מילת המפתח עם הסימן – לפני (ללא רווחים), לדוגמא:

-חינם
-נסיון חינם
-לא חוקי

ניתן להעזר בכלי של גוגל לעריכת מילות מפתח שליליות דרך חשבון האדוורדס: להכנס ל Tools ולבחור Edit Campaign Negative Keywords.

כמה מילות מפתח שליליות שאני מעלה לכל הקמפיינים שלי:

-free
-no charge
-no money
-for nothing
-free trial
-free of cost

אל תוותרו על בניית רשימה חזקה של מילות מפתח שליליות. עם הזמן ייקח לכם פחות זמן לאתר מילות מפתח שליליות עבור כל קמפיין, ואתם רק תרוויחו מזה.

הלאה לבניית עמוד נחיתה…

קטגוריות : מחקר שוק תגיות : , , ,
הוא

לאן נעלמה המוזה ? או האינטרנט כבזבוז זמן

נכתב ע"י 28 מרץ, 2009 (0) תגובה

אחד הדברים שיותר קשים כאשר עובדים בשתי עבודות היא כח הרצון להתמיד.

בעבודה כשכיר כמעט ולא קיימת הבעיה הזאת מכיוון שהבוס הגדול תמיד עומד מלמעלה ומשגיח על העבודה או במקרים אחרים מצפה לקבל תוצאות לפי לוח זמנים קבוע.

כאשר מנסים לשלב עבודה נוספת שאינה כרוכה בהשגחה מלמעלה הדברים נהיים טיפה יותר קשים, לפעמים קל לוותר אחרי הכל אין למי לדווח.

אחד הדברים שאני יודע שעלי לשנות הוא להציב לעצמי לוח זמנים קבוע בו אני חייב לעמוד כי אם לא הדברים ימשכו ללא תאריך סיום מוגדר.

כמו שכבר רשמתי בפוסט קודם תפקידי בעסק הנ"ל הוא טיפה שונה ואחד הכובעים הוא פיתוח מוצר במקרה שלנו מדובר במוצר דיגיטאלי ככל הנראה ספר אשר יעזור לקוראים שלו לפתור בעיה או להבין נושא כלשהו בצורה מעמיקה.

לפי דעתי תוכן הספר לא אמור לחדש שום דבר אלא רק לרכז את המידע במקום אחד. תסתכלו על כל הספרים שקראתם אין פעם ברובם התוכן כבר היה מוכר לכם ולרוב הוצג בצורה טיפה שונה.  דרך ההצגה וריכוז המידע במקום אחד מבלי לתת לקורא לחפש את המידע בעצמו הופכות את המוצר לבעל ערך כספי.

אחרי הכל אף אחד לא ממציא את מתמטיקה מחדש ולמרות זאת כל שנה יוצאים ספרי לימוד חדשים.

הבעיה מתחילה כאשר רוצים לאסוף מידע, השיטוט באינטרנט שמטרתו העיקרית היא למצוא את הנושאים הנכונים שצריכים להכנס לספר, הופך בהרבה מקרים לבזבוז זמן בעיקר ע”י  כאשר גולשים למקומות ואתרים אחרים שלרוב אינם קשורים ואינם תורמים למטרה.

כאשר בכל זאת מנסים להתרכז ולכתוב משהו רואים שהמוזה (אותה אחת האחראית על ההשראה) הלכה כבר לנוח היא השתעממה מהגלישה חסרת התועלת.

אז בכל זאת ממשיכים ?

לגמרי, עדיין לא הבנתי מה שאני אנסה הוא לאסוף רשימת נושאים לספר בצורה מסודרת ואז להגדיר לעצמי לוח זמנים קבוע לכתיבת כל נושא.

ועכשיו משהו טיפה שונה, עניין אותי מהו מקור המילה מוזה ?
אז הנה טיפה ידע כללי (שלא תגידו שהבלוג עוסק רק בשיווק באינטרנט) אולי זה יעזור לכם לזכות בשעשועון טרויוויה.

במיתולוגיה היוונית, תשע המוזות היו אלות היצירה, האמנויות והמדעים, פטרוניותיהן של תחומי המחול, המוזיקה, ההיסטוריה, הספרות, המחזאות והאסטרונומיה. תשע המוזות הונהגו על ידי אפולו, אל האור, היופי והאמנויות, ויחדיו הם הנעימו את זמנם של אלי האולימפוס בנגינה, בזמרה ובריקוד. עיקר תפקידן היה להעניק השראה ליוצרים השונים, בעיקר למשוררים, למוזיקאים ולפילוסופים.

מה עושים עכשיו ?  די פשוט אני הולך לחפש את המוזה שלי.

קטגוריות : שיווק באינטרנט - דיעות תגיות : , ,
היא

6 דרכים לביצוע מחקר מילות מפתח – מסקנותיי עד כה

נכתב ע"י 28 מרץ, 2009 (0) תגובה

מזל טוב, סיימתי לעשות מחקר מילות מפתח ראשון מקיף ביותר (עד שאגלה עוד כמה רעיונות חדשים למציאת מילות מפתח). לקח לי כמה שעות טובות, אבל אני כבר בהחלט מחכה כבר לקדם את הקמפיין עוד שלב אחד קדימה בדרך לפרסומו בגוגל אדוורדס (אני לא יכולה לחכות כבר).

על השאלה איך מבצעים מחקר מילות מפתח טוב התחלתי לרשום בפוסט הקודם, ואחרי המחקר הנוכחי (אני גאה בעצמי) חשוב לי להרחיב בנושא:

דרכים לאיתור מילות מפתח

 • הזנת ה-URL של עמוד המכירה ב- Google Keyword Tool . יש לסמן את השדה של Website content כדי לאתר מילות מפתח רלוונטיות לנישה (לפי המדינה בה נפרסם).
 • הזנת ה-URL של המתחרים שלנו גם כן ב- Google Keyword Tool לבדוק אם הם חשבו על מילים שאנחנו לא 🙂 .
 • חיפוש ב- Google Keyword Tool לפי מילות מפתח, יש לסמן את השדה של Descriptive words or phrases.
 • לזהות את קהל היעד שלנו – לערוך חיפוש בפורומים מה שואלים על הנישה ומה בדיוק מעניין אותם בה.
 • להוסיף ווריאציות נוספות לאותה מילה שמצאנו. לדוגמא: make, makes, making…
 • להוסיף מילים נרדפות לרשימה. אני נעזרת בכלי שנקרא Theasaurus.

ארגון מילות המפתח שמצאנו

טוב, אז יש לנו עכשיו המון המון מילות מפתח ביד, מה הלאה?

על שיטת המכפלות שמענו כבר מזמן, אבל אני חייבת להודות שלא היה לנו האומץ להתמודד איתה, בגלל שהיא דורשת הרבה מאוד זמן והשקעה, אז הרשנו לעצמנו להיות עצלנים, (כבר דיברנו על טעויות העבר שלנו).

כחלק מפתיחת דף חדש, החלטתי להתמודד עם השיטה כמו גדולה! וזה מה שעשיתי…

קודם כל, שיטת המכפלות מאפשרת למצוא ביטויי זנב ארוך שהם פחות תחרותיים ולרוב גם זולים יותר ממילות החיפוש בפופולאריות שרוב המשווקים מפרסמים עליהם כבר.

אז איך מוצאים ביטויי זנב ארוך? מכינים קבוצות מילים בסיסיות, ויוצרים מכפלה קרטזית, שזה בעצם שילוב קבוצות המילים על מנת ליצור ביטויים חדשים (ושיש חשיבות לסדר האיברים בביטויים אלה).

כשמעלים קמפיין באמצעות שיטת המכפלות, רצוי מאוד ליצור עמוד נחיתה דינאמי, כי עם כמות הביטויים שמתקבלים באמצעות שיטת המכפלות, זה בלתי אפשרי ליצור עמוד נחיתה שיכיל את כל הביטויים הללו, וזה נראה רע גם בעיניי הקונה הפוטנציאלי וגם בעיניי גוגל.

עד היום, כשניסינו ליצור ביטויים באמצעות שיטת המכפלות, (לא העלינו אף קמפיין עם שיטה זו), השלב בו היינו נתקעים היה למצוא פתרון לאיך בונים עמוד נחיתה דינמי אחד אבל עם ניסוח שיתאים לכל הווריאציות, שלא יראה מאולץ, והאמת שהגענו למסקנה שלעשות עמוד נחיתה אחד לכל כך הרבה ווריאציות של ביטויים זה כמעט בלתי אפשרי, ולכן מהיום (ועד שנגלה משהו יותר טוב, אם בכלל), אנחנו עובדים בצורה הבאה:

 • יוצרים מספר קבוצות של מילים בסיסיות שיורכבו באמצעות מכפלה קרטזית, לפי הווריאציה של המילים (make, made, making) וכמובן, לכל רשימה מתווספות כל המילים הנרדפות, ואז לא משנה איזה ביטוי יופיע בעמוד הדינאמי, זה יתאים כמו כפפה.
 • לכל קבוצה אנחנו יוצרים עמוד נחיתה דינאמי נפרד. זו הזדמנות מעולה גם לבדוק על הדרך כמה ווריאציות של עמודי נחיתה ולראות מה הכי עובד.

אלה המסקנות שלי עד כה… אני בטוחה שעד שאסיים את המחקר לשלושת הקמפיינים הבאים יהיו לי עוד מסקנות לרשום.

זזתי לעבוד

קטגוריות : מחקר שוק תגיות : , , , ,
היא

מי מפחד ממחקר מילות מפתח?

נכתב ע"י 26 מרץ, 2009 (0) תגובה

נכון לעכשיו, סיימתי לערוך מחקר שוק על 4 מתוך 11 המוצרים שבחרתי מקליקבנק, והחלטתי שלא אעשה מחקר שוק לכל 11 המוצרים ביחד (מה לעשות, יש לי בעיה עם מונוטוניות, זה מרדים אותי), אלא אקח את ארבעת המוצרים האלה ואמשיך איתם למחקר מילות מפתח.

אני בהחלט לא זונחת את שאר המוצרים שבחרתי, אני אחזור אליהם אחרי שארים את ארבעת הקמפיינים. האמת שאני גם חושבת שזה מצויין, כי ככה, אם אני אחשוב על פרמטרים נוספים או על כלים נוספים שיוכלו לשמש אותי במחקר שוק בפעמים הבאות, כבר מהמוצר החמישי אוכל ליישם, ולא מהמוצר ה-12 🙂

אז איך מבצעים מחקר מילות מפתח?

אני אישית חושבת שזה החלק הקשה של הקמפיין. כל כך הרבה נכתב כבר על מילות מפתח: איך למצוא את מילות המפתח הממירות, באיזה Match Type כדאי להשתמש, האם להשתמש ב short tail / long tail, תיאוריית שיטת המכפלות ועוד… נשמע מבלבל.

בכל מקרה, מספר הקמפיינים המועט שהעלינו בעבר הלא רחוק אמנם לא הניבו לנו אף לא מכירה אחת, אבל למדנו באמצעותם המון, וכמו המשפט המפורסם… "אין חכם כבעל ניסיון!" (אני חובבת פתגמים מושבעת).

עשינו לא מעט טעויות בכל הקשור למחקר מילות מפתח, ואני הולכת למנות את הטעויות הללו כאן על מנת לא לחזור עליהן בשנית. חשוב לי לציין שלא השתמשנו בכל הדרכים שהר"מ לכלל הקמפיינים, אלא פשוט ניסינו כל פעם דרך אחרת שלא עבדה.

קבלו את הטעויות (את אלה שאנחנו זוכרים לפחות…)

1. שימוש במילים שהן short tail ב-"match type "broad. אומנם זו דרך שבהחלט יכולה להוכיח את עצמה, ואני בהחלט חושבת שיהיה מקום בעתיד לנסות שיטה זו, מאחר והיא יכולה לגלות המון מילות מפתח ממירות, הבעיה שהשיטה הזו מאוד יקרה, מאחר ומאוד קשה לבנות רשימה של negative keywords שתכסה את כל האופציות, ובסופו של דבר מתקבלים הרבה ביטויים לא רלוונטיים, מה שגורם להורדת ה CTR משמעותית והעלאת ה- CPC.

2. לא להכין רשימה של negative keywords. תמיד יהיו אנשים שיחפשו ביטויים הכוללים את המילים: "free", "no charge"… גולשים שמחפשים פתרון חינמי לרוב לא יהיו מוכנים לשלוף את כרטיס האשראי שלהם, ואתם תספגו את החשיפות המיותרות, הקליקים המיותרים ואת ה CTR הנמוך בעקבות זאת.

3. לא לחשוב מה הגולש מחפש כשהוא מקליד מילת חיפוש/ביטוי מסויימים. לדוגמא, המילה "tips" יכולה להתפרש כגולש המחפש מוצר חינמי, הוא מחפש טיפים בחינם. כמובן שזה לא חד משמעי, ומקסימום ניתן לתת למילה הזו תקופת ניסיון.

4. לא לעשות מחקר מילים בנפרד לכל מדינה. כפי שכבר רשמנו, עד היום העלינו קמפיינים במדינות הפופולאריות בלבד. את מחקר המילים היינו עושים על ה defult שזה ארה"ב, אבל על הדרך היינו מצרפים באופו אוטומטי מדינות פופולאריות נוספות כמו: קנדה ואנגליה. רוב הסיכויים שפיספסנו מילות מפתח חשובות שיתכן כי הן מחופשות במדינה אחת אך לא באחרת.  

האמת, זה כל מה שאני זוכרת כרגע, אבל בטוח שהיו לנו עוד לא מעט טעויות.

אז איך באמת מומלץ לבצע מחקר מילות מפתח?

אחרי מחקר לא קטן הגעתי למסקנה שהדרך לכסות מילות מפתח רבות ככל האפשר היא באמצעות שיטת המכפלות. לפי שיטה זו ניתן ליצור ביטויים חדשים וארוכים (long tail) שיש להם מעט מאוד חיפושים ומעט מאוד תחרות, ולכן הם גם יביאו תנועה גדולה ואיכותית יותר. בפוסט הבא אני אפרט יותר על שיטה זו.

עכשיו אני הולכת לעשות את מחקר המילים ל-4 הנישות שלי באמצעות שיטת המכפלות.

המשך יבוא

קטגוריות : מחקר שוק תגיות : , , ,
הוא

כמה כסף יש ללקוחות שלנו ?

נכתב ע"י 26 מרץ, 2009 (0) תגובה

אחד הדברים שנראה לי שהבנו שלפעמים ללקוחות שלנו אין מספיק כסף לקנות המוצר.

לא משנה אם המוצר פותר להם את הבעיה הכי גדולה שלהם או שהמוצר שאחנו ממליצים  עליו  מגשים להם חלום ילדות אם אין להם כסף הם פשוט לא יקנו (ברוב המקרים).

כאשר אנחנו מנסים לשווק למדינות שאינם המיינסטרים הרגיל של משווקי האינטרנט (ארה”ב, אנגליה וכד’) לפי דעתי אנחנו גם צריכים לבדוק כמה הם מרוויחים ? ומה המשכורת הממוצעת באותה מדינה ?

אז איך אפשר לבדוק את זה ?

דבר ראשון אפשר לחקור את על המדינה, ניתן למצא מידע רב על מדינה בחיפוש של שם המדינה בגוגל.

image בנוסף מצאנו אתר חינמי שנותן התפגלות משכורת בכל מדינה, הכלי במקורו נועד ע”מ לאפשר לאדם אחד להשוות כמה הוא “שווה” בשוק אולם ניתן באותה צורה לראות גם כמה אנשים מרוויחים לשעה, ליום או לחודש באותו מדינה, האתר נקרא Pay Scale.

חשוב לציין שאת הנתונים האתר מקבל מגולשים אשר מקלידים את המידע לתוכו במטרה למצוא איפה הם נמצאים בסולם המשכורות אל אנשים דומים בתחום ולכן ייתכן שהמידע מכיל סטיות כאלו או אחרות.

קטגוריות : עזרים לשיווק באינטרנט תגיות : , ,
היא

מסקנות מהיום

נכתב ע"י 25 מרץ, 2009 (0) תגובה

איך תמיד הכל נשמע פשוט וקל בתאוריה אבל מסובך בפרקטיקה…?!

כפי שרשמתי בפוסט הקודם, היום התחלתי לעשות מחקר שוק למוצרים שבחרתי בקליקבנק בדיוק כפי שרשמתי, השתמשתי בכלים שאמרתי שאשתמש, עד כאן הכל טוב ויפה. אממה, גיליתי שלעשות מחקר שוק קצת יותר קשה ממה שחשבתי.

במהלך היום שיניתי את דרך העבודה שלי כל כך הרבה פעמים, כדי לנסות למצוא לעצמי את השיטה הנוחה ביותר לעבוד, עד שהגעתי למסקנה חשובה עבורי להמשך המחקר:

מההתלהבות ש- Google Insights for Search ו- Google Trends נותנים את 10 המדינות (לפעמים קצת פחות) שבהן הביטוי פופולארי ביותר, עשיתי copy-paste לכל המדינות לדו"ח אקסל והתחלתי לעשות מחקר על כולן. מעולה! (החלטתי להיות יסודית או לא?). מאחר והעבודה היא די סזיפית ומונוטונית, קצת קשה להתרכז בלחזור שוב ושוב ושוב ושוב על אותן בדיקות בדיוק, בלי לפספס דברים תוך כדי.

בקיצור, החלטתי לנסות טקטיקה שונה, והיא, לבדוק את הפוטנציאל בצורה פחות דקדקנית (בהתחלה), לקחת 2-3 מדינות מקס', לעשות את מחקר השוק היסודי עליהן ולהמשיך רק איתן לשלב הבא. את המדינות הנוספות אשים בינתיים על hold.

עד שאצליח לאזן את עצמי מאובר חיפוף במחקר שוק לאובר התעמקות במחקר שוק יקחו לי עוד כמה ימים, אבל זה בסדר, בפעמים הבאות זה כבר יהיה על אוטומט.

ואסיים בנימה אופטימית…

"אם אתה יכול לחלום על זה – אתה יכול לעשות את זה" (וולט דיסני)

קטגוריות : מחקר שוק תגיות : , ,
היא

מחקר שוק (והפעם גם מקיף)

נכתב ע"י 25 מרץ, 2009 (0) תגובה

הדבר הראשון שידענו שעלינו לתקן כדי להצליח בשיווק שותפים הוא עומק מחקר השוק של הנישות בהן אנו מפרסמים. עד היום, כל מחקר שוק שביצענו היה עלוב ביותר. אפשר לקרוא לזה רק במילה אחת – עצלנות!

באמת, אין לי דרך להסביר את זה אחרת. כל כך היינו להוטים לעשות כסף, שחשבנו שאם נפרסם את הקמפיינים שלנו בארה"ב, קנדה ואנגליה, שאלו המדינות הכי פופולאריות בשיווק שותפים, בטוח נצליח לדוג כמה דגים.

אז זהו שלא!!!

כדי לעשות מחקר שוק יסודי יש כמה כלים חינמיים שרצוי מאוד להשתמש בהם כדי לקבל תמונה שלמה על מצב השוק בנישה אותה רוצים לקדם, וכמובן, כדי לא לזרוק כסף סתם (לא שיש לנו בעיה להוציא כסף ב PPC, אבל אם כבר יצאנו אהבלים פעם אחת כי התעצלנו, לחזור על אותה טעות פעם שניה, זה כבר טמטום).

טוב, אז הכלים בהם אשתמש על מנת לבצע מחקר שוק מקיף:

Google Keyword Tool – אני מאמינה שכל אפיליאט מכיר… יש אפשרות להזין את כתובת האתר אותו אנחנו מעוניינים לשווק, לקבל מגוגל את מילות החיפוש הרלוונטיות ביותר לתוכן האתר, ואת כמות החיפושים לכל ביטוי/מילת חיפוש. במידה ויש לכם חשבון בגוגל אדוורדס, תכנסו לכלי דרך החשבון בלשונית של Tools.

Google Insights for Search – מאפשר להזין ביטויים/מילות חיפוש ולראות באילו אזורים בעולם הכי מחפשים אותם, ואפילו להקליק על המדינה ולקבל את האזורים המדויקים בהם יש הכי הרבה חיפושים.

Google Preview Tool – מאפשר לבדוק אילו מודעות אדוורדס מוצגות באזורים שונים בעולם ע"י ביטויים או מילות חיפוש ספציפיות. כלי מצוין לריגול אחר המתחרים בנישה.

Microsoft Adcenter Lab – אני אישית ממש אוהבת את הכלי הזה. יש באדסנטר כלי שמאפשר לבדוק לפי ביטוי או URL מה טווח הגילאים של אנשים המתעניינים בנישה, ואת ההתפלגות לנשים וגברים. בנוסף, יש כלי שנקרא "detecting online commercial intention" שאומר מה הסיכוי שאנשים יבצעו רכישה אם חיפשו אחר ביטוי ספציפי/ URL.

Google Trends – כשמו כן הוא… בודק באילו מדינות ביטויים מסוימים הכי פופולאריים.

נראה לי שלעת עתה יש לנו מספיק כלים לבצע מחקר שוק אמיתי…

אני הולכת עכשיו לעשות את המחקר שלי ולבחור מרשימת המוצרים שיצרתי את הרשימה שאיתה אני אמשיך לשלב הבא… למחקר מילות מפתח!

כרגע המטרה שלי היא לסיים את מחקר השוק עם לפחות 5 מוצרים שאני שלמה איתם ושאני יודעת באילו מדינות בדיוק אני הולכת לשווק אותם.

קטגוריות : מחקר שוק תגיות : , ,
              67 queries in 0.209 seconds.