היא

מסקנות מהחודש האחרון וכמה טיפים

נרשם ע"י 16 מרץ, 2010

אנחנו יודעים שנעלמנו… מבטיחים לכם שלא נטשנו את הבלוג. כמובן שהמטרה הסופית שלנו היא לעשות כסף וזה בדיוק מה שהלכנו לעשות בזמן שלא היינו פה 🙂

אז ככה, בחודש האחרון הספקנו בעיקר להתנסות בתחומים נוספים בשיווק באינטרנט והפוסט הזה הוא יותר סקירה על מה שעשינו וגם כמה טיפים לדרך:

  • שיווק באמצעות Media Buying. האמת היא שעד לא מזמן שיווקנו מוצרים רק דרך מנועי החיפוש הגדולים (Google, Yahoo ו-MSN) ולא חשבנו להתנסות בקניית מדיה. לקניית מדיה יכול להיות יתרון מאוד גדול והוא יכול להביא לאתר שלכם תנועה מאוד רלוונטית ומטורגטת. לדוגמא, אם אתם משווקים כדורי הרזייה, קהל היעד שלכם הוא אנשים בעלי משקל עודף. פרסום באתרי היכרויות למשל לגולשים שיש להם את הקריטריונים הבאים: מין, טווח גילאים, מבנה גוף וכו יכול לקנוורט טוב (אנשים שרוצים להכיר בן זוג ירצו להיראות טוב ולהרגיש טוב עם עצמם ויש להם פה פן רגשי שאתם יכולים להיעזר בו לטובת המכירה למשל). כמובן שזו דוגמא בלבד אבל זה הרעיון. 
  • שיווק דרך הקונטנט נטוורק באמצעות Image Ads (ניתן רק דרך גוגל לעת עתה). אין לנו המלצה על שימוש באימג’ אדס עדיין, יש לנו שני קמפיינים חדשים שבהם אנחנו עושים שימוש אך ורק באימג’ אדס. לנו יש תחושה שה-CTR (של המודעה) גבוה יותר, כי תמונה תמיד תתפוס את העין יותר מאשר טקסט בתוך אתר גדוש בטקסט גם ככה, אבל כשיהיו לנו טיפים אני אעלה גם על כך פוסט. אם היצירתיות שלכם שואפת לאפס פשוט תיכנסו לכל מיני אתרים ותצלמו את המסכים עם הבאנרים שמוצאים חן בעיניכם, תשמרו את כולם בתיקיה על המחשב, ופשוט תעתיקו כל מיני אלמנטים ועיצובים משם. הכי פשוט שיכול להיות! 
  • הכרת האפיליאט מנג’ר. אנחנו לא הראשונים ולא השניים שממליצים על כך, אבל לנו לקח לא מעט זמן עד שנפל לנו האסימון שכנראה כדאי לנצל את התועלות של האפיליאט מנג’ר. בסופו של דבר, הרווח שלכם זה הרווח שלו. מן הסתם המנג’ר עובד על עמלות, ולכן יהיה לו חשוב שהקמפיינים שלכם יצליחו. בנוסף, הוא הגורם המקשר ביניכם לבין המפרסמים השונים, הוא רואה את התמונה הגדולה, יודע אילו קמפיינים מצליחים, יכול לתת לכם טיפים איפה כדאי לשווק את המוצר, לאיזה קהל יעד, איך לשפר את העמוד נחיתה ועוד ועוד ועוד… שווה, במיוחד אם אתם חדשים בתחום ואין לכם שותף להתייעץ איתו. לרוב, שם האפיליאט מנג’ר ודרכי ההתקשרות עמו יופיעו בחשבון שלכם ברשת השותפים, אם הוא לא מופיע פשוט תשלחו מייל לתמיכה.
  • התמקדות ביצירת תנועה מאסיבית. אחרי כל כך הרבה ניסיונות וכשלונות בתחום השיווק באינטרנט, אנחנו הגענו למסקנה אחת מאוד חשובה, בלי תנועה אין כסף, נקודה. אין טעם להתחיל לחשוב אם העמוד נחיתה שלכם ממיר או לא עד שאין לכם מספיק תנועה כדי לבחון זאת. קודם כל תחשבו מה הדרך הכי טובה להגיע לקהל היעד שלכם, ורק אחרי שתשיגו את זה, תתחילו לבדוק אם העמוד נחיתה שלכם ממיר ואיך ניתן לעשות לו אופטימיזציה. אנחנו מאמינים שגם אתר לא טוב שיש לו תנועה מאסיבית (ומטורגטת) ימיר בסופו של דבר. כמה ימיר, האם הוא יהיה רווחי וכו זה כבר השלב הבא. פה נכנסים הספליט טסטינג והאופטימיזציה של עמוד הנחיתה, אבל לא לפני שעברתם את מחסום התנועה. ובהקשר של ספליט טסטינג ואופטימיזציה, נתקלנו באתר הבא – WhichTestWon על ספליט טסטינג של עמודי נחיתה. מעניין ביותר… שווה הצצה!

ואם אתם זוכרים את הפוסט הזה – “שימוש בקונטנט נטוורק” כתבתי בו על מוצר מסויים שלפני די הרבה זמן הכנו לו עמוד ב- Squidoo, שמקבל תנועה דרך SEO בלבד ויחס ההמרה שלו גבוה יחסית. אחרי שהפרוייקט הזה קצת נדחק הצידה, הוא כרגע בשלבי העלאה לקונטנט, ואני ממש מחכה כבר לראות אילו תוצאות הוא יביא לנו. בתקופה האחרונה הדירוג שלו בגוגל עלה והוא גם מופיע עבור מילות מפתח נוספות, יחס ההמרה שלו ממש יפה וגם התשלום על כל מכירה ($50), ולכן אני צופה שאם נביא אליו עוד תנועה רלוונטית נוכל להגדיל את ההכנסה שלנו ממנו עוד יותר. אני אעדכן אתכם בהמשך כמו שהבטחתי…

זהו לבינתיים,

שיהיה המשך שבוע מקסים!

קטגוריות: שיווק באינטרנט תגיות : , ,

תגובות

אני רק שאלה 🙂
יש לי פרויקט אדוורדס עם אלפי מילים ו-3 דפי נחיתה.
איך אני יכול לדעת מאילו מילים או לחילופין אתרים ברשת התוכן מגיעים הלידים?

נרשם by יש - 17/03/2010 בשעה 10:47:46

הי האמן החדש וכדור השלג, בהחלט בלי תנועה אי אפשר להתקדם לשום מקום ועל זה אנחנו בדיוק עובדים. קודם כל להביא את התנועה, אח"כ לדאוג להמרות ולאופטימיזציה.

הי יש, לגבי מעקב המרות ברשת התוכן, מממה שידוע לנו ניתן לעקוב אחר ההמרות רק לאחר שתילת הקוד בדף התודה (שבתור משווק נמצא אצל המפרסם ולכן יש צורך לפנות אליו).

תוכל למצוא מידע נוסף במדריך של גוגל: http://adwords.google.com/support/aw/bin/topic.py?hl=en&topic=16344

לגבי מוצרים של קליקבנק יש אפשרות לשתול קוד שקליקבנק מספקים, לפחות ברשת החיפוש זה עבד מעולה. לגבי רשת התוכן אני עדיין בודקת את זה.

פה תוכל למצוא הסברים נוספים על איך שותלים את הקוד הנכון: http://www.clickbank.com/help/account-help/account-tools/integrated-sales-reporting/

מאחר וזו התנסות ראשונה שלנו לעומק עם הקונטנט נטוורק, כשיהיה לי מידע יותר מדוייק לגבי מעקב אחר ההמרות (גם ע"י מילות מפתח וגם ע"י אתרים) אני ארשום על זה פוסט.

מקווה שעזרתי, וכמובן אם למישהו יש מידע נוסף לגבי מעקב אחר המרות בקונטנט נטוורק אשמח אם תגיבו 🙂

היא נרשם by היא - 22/03/2010 בשעה 19:22:52

היי, מה שלומכם?

בהצלחה עם כל הניסיונות, הגברת הניסיונות ושיפור הפעולה מגבירה את הסיכויים לרווח לזמן רחוק באופן משמעותי…

רציתי רק להגיד שלא תמיד האפילייאט מנג'ר שלכם מקבל עמלה, לפעמים הם מרוויחים משכורת חודשית רגילה. לפחות אם הם בהתחלה 🙂

נרשם by האמן החדש - 21/03/2010 בשעה 12:51:30

אני מסכים מסקנה אחרונה, שיש לכם שליטה על תנועה אתם שולטים ברווחים, לכן התנועה היא מאוד קריטית באפיליאייט, שיהיה בהצלחה

נרשם by כדור השלג - 21/03/2010 בשעה 15:22:19

אני לא בקשר הדוק עם האפילייט מנג'ר שלי, אני באמת הולך לשפר את זה.

נרשם by מוטי לוי - 22/03/2010 בשעה 19:42:43
Leave a comment

(required)

(required)


              78 queries in 0.967 seconds.