הוא

טיפה ידע ב PHP לא הזיק לאף אחד

נרשם ע"י 30 מרץ, 2009

תמיד כאשר מנסים דברים חדשים, חייב משהו אחד ללכת לא לפי הספר.

בפרט כאשר מנסים לשלב שתי תוכנות לעבוד ביחד זה הרי ברור שאחד מחוקי מרפי יבוא ל”טובתנו”.

את שיטת המכפלות כולם מכירים הרעיון הוא ליצור הרבה מילים ממספר מילות שורש (אני לא מדייק בהגדרה אבל מי שקרא את הפוסטים הקודמים כבר הבין במה מדובר).

אחד הדברים הכי חשובים כאשר משתמשים בשיטת המכפלות הוא ליצור עמוד נחיתה דינאמי כך שיתאים מבחינת מילות המפתח למילה אותה הגולש חיפש וע”י כך לקבל QS גבוה.

עד כאן הכל טוב ויפה וקיימות לא מעט תוכנות אשר עוזרות לנו לייצר רשימת מילים ואפילו מכינות קובץ מוכן להעברה ל AdWords Editor.

הבעיה מתחילה כאשר אנחנו רוצים לעקוב אחרי כל מילה לשם כך עלינו להשתמש בתוכנת מעקב כלשהי. אנחנו מצאנו את HLOLA די נוחה לעבודה בנושא הזה מכיוון שהלינק לעמוד הנחיתה הינו דינאמי לחלוטין (להבדיל מ Tracking202 בה הלינק קבוע מראש).

משום מה תוכנת Efficient PPC לא מסכימה לקבל את הלינק מ HLOLA כ-  Destination URL ומצביעה על שגיאה ומונעת את יצירת המודעות.

ככל הנראה הדבר נגרם בגלל הפרטמרים הדינמיים שקיימים בתוך הלינק של HLOLA שאינם מוכרים כפרמטרים חוקיים ע”י Efficient PPC.

לאחר הרבה ניסויים  הפיתרון היחיד הוא להשתיל את הלינק של HLOLA למעקב רק לאחר יצירת קובץ המודעות ע”י  Efficient PPC.

איך עושים את זה ?

ידע בשפת תכנות כלשהי ובמקרה שלנו PHP + עבודה של שעה  יצרה סקריפט אשר פותר את כל הבעיה ויוצר לנו קובץ מושלם להכנסה ל AdWords Editor.

ולסיום נוצרה מסורת של סיום בדבר חוכמה שלא קשור אז רק לידיעה אדוארד א. מרפי ג'וניור המחבר המיתולגי של חוקי מרפי בעצם המציא רק חוק אחד, שאר החוקים הוצאו הרבה אחריו וללא שום קשר אליו.

החוק המקורי של המרפי אמר דבר מאוד פשוט כ-"כל דבר שיכול להשתבש, אכן ישתבש" או בשפתו המקורית: Anything that can go wrong, will go wrong.

מסקנה: 

להמנע מחוק מרפי כנראה שאי אפשר אבל בהחלט אפשר להתגבר עליהם.

קטגוריות: פתרון בעיות תגיות : , , ,

Comments

No comments yet.


Leave a comment

(required)

(required)


              66 queries in 0.139 seconds.