היא

מסקנות מהיום

נרשם ע"י 25 מרץ, 2009

איך תמיד הכל נשמע פשוט וקל בתאוריה אבל מסובך בפרקטיקה…?!

כפי שרשמתי בפוסט הקודם, היום התחלתי לעשות מחקר שוק למוצרים שבחרתי בקליקבנק בדיוק כפי שרשמתי, השתמשתי בכלים שאמרתי שאשתמש, עד כאן הכל טוב ויפה. אממה, גיליתי שלעשות מחקר שוק קצת יותר קשה ממה שחשבתי.

במהלך היום שיניתי את דרך העבודה שלי כל כך הרבה פעמים, כדי לנסות למצוא לעצמי את השיטה הנוחה ביותר לעבוד, עד שהגעתי למסקנה חשובה עבורי להמשך המחקר:

מההתלהבות ש- Google Insights for Search ו- Google Trends נותנים את 10 המדינות (לפעמים קצת פחות) שבהן הביטוי פופולארי ביותר, עשיתי copy-paste לכל המדינות לדו"ח אקסל והתחלתי לעשות מחקר על כולן. מעולה! (החלטתי להיות יסודית או לא?). מאחר והעבודה היא די סזיפית ומונוטונית, קצת קשה להתרכז בלחזור שוב ושוב ושוב ושוב על אותן בדיקות בדיוק, בלי לפספס דברים תוך כדי.

בקיצור, החלטתי לנסות טקטיקה שונה, והיא, לבדוק את הפוטנציאל בצורה פחות דקדקנית (בהתחלה), לקחת 2-3 מדינות מקס', לעשות את מחקר השוק היסודי עליהן ולהמשיך רק איתן לשלב הבא. את המדינות הנוספות אשים בינתיים על hold.

עד שאצליח לאזן את עצמי מאובר חיפוף במחקר שוק לאובר התעמקות במחקר שוק יקחו לי עוד כמה ימים, אבל זה בסדר, בפעמים הבאות זה כבר יהיה על אוטומט.

ואסיים בנימה אופטימית…

"אם אתה יכול לחלום על זה – אתה יכול לעשות את זה" (וולט דיסני)

קטגוריות: מחקר שוק תגיות : , ,

Comments

No comments yet.


Leave a comment

(required)

(required)


              66 queries in 0.151 seconds.