היא

כל הטיפים למציאת אאוטסורסינג

נרשם ע"י 5 אוקטובר, 2011

אני יודעת שהייתי אמורה להעלות את הפוסט הזה לפני שבועיים… מתנצלת על ההמתנה הארוכה 🙂

אני מקווה שהטיפים שלנו יעזרו לכם למצוא עובד. כל הטיפים נכתבים פה מניסיון אישי בלבד.

קודם כל, הטיפ הכי חשוב שיש לי לרשום לכם הוא להפסיק להמציא תירוצים ללמה אתם דוחים את הנושא.

אנחנו חיכינו יותר מדי זמן עד שהתחלנו להשתמש בשירותי אאוטסורסינג ואנחנו מצטערים שלא התחלנו קודם!

כן כן, גם אתם בטח מכירים את התירוצים האלה – איך אני אמצא עובד טוב? איך אני אכשיר אותו? זה יגזול ממני המון זמן… מה אם לא תהיה לי מספיק עבודה לתת לו? איך אני אצליח לעשות עליו בקרה מרחוק, הרי אני כזה פריק קונטרול…? אני בטוחה שאתם מזדהים עם לפחות חלק מהתהיות האלה.

זו הסיבה שאתם פשוט צריכים להפסיק לתהות, ופשוט לעשות!

יכול להיות שייקח לכם זמן למצוא עובד טוב, יכול להיות שתצטרכו להשקיע מזמנכם כדי להכשיר אותו, יכול להיות שייקח לכם זמן לתת לו יותר סמכויות, וכן, יכול להיות שתוציאו בהתחלה יותר כסף, עד שתתחילו לקצור את הפירות.

אבל, לא משנה כמה אתם חוששים מזה ומה הסיבות שלכם שבגללן עוד לא העסקתם עובד, תפסיקו את מה שאתם עושים, תקראו את הפוסט הזה ותעלו עכשיו הצעת עבודה!

אנחנו מעסיקים עובדים רק מהפיליפינים, יש לנו ניסיון טוב איתם והם יודעים אנגלית ברמה סבירה. יש את האתר Onlinejobs.ph, תוכלו לשלם $49 לחודש ולהעלות הצעות עבודה.

חשוב! בעלי האתר מציע חבילת הכשרה לעובד שניתן לרכוש תמורת מחיר לא קטן. מיותר! באמת! אנחנו מכשירים את העובדים שלנו על ידי קורסים רלוונטיים שקנינו דרך Lynda.com, חומרים חינמיים שקראנו באינטרנט וחוברות שאנחנו הכנו. את הכל העלנו לאתר שהוקם במיוחד עבורם, עם סיסמא אישית לכל עובד וזהו.

ואחרי ההקדמה הארוכה … אלה הטיפים החשובים ביותר שלנו:

לקחת עובד למשרה מלאה – עובד במשרה מלאה תוכלו להכשיר כמו שאתם רוצים, לתת לו כל מיני משימות מיוחדות ועם הזמן, ככל שתסמכו עליו יותר, להרחיב את הסמכויות שלו. אנחנו מעסיקים גם עובדים במשרה מלאה, וגם לוקחים עובדים זמניים לפרוייקטים נקודתיים – בעיקר דרך Fiverr. (אנחנו מאוד אוהבים את האתר זה, יש שם המון הצעות בכל מיני תחומים. כמובן שצריך למצוא את האיכותיים, כי יש המון ג'אנק, אבל מקסימום תפסידו $5…).

להעלות הצעת עבודה מפורטת – הצעת עבודה שתעזור לכם לסנן מועמדים לפני הראיון: לבקש קורות חיים ומספר מאמרים לדוגמא ולבדוק אותם ב-COPYSCAPE. אנחנו ניפינו כמה מועמדים שלאחר כמה בדיקות מעמיקות גילינו שהמאמרים מועתקים ולא מקוריים. אין אפילו למה לראיין מועמד כזה… מיותר.

עוד טיפ בהקשר, האמת שאין לנו זכויות יוצרים עליו, אנחנו פשוט לא זוכרים איפה קראנו אותו… אבל הוא טיפ מצוין! בסוף הצעת העבודה אנחנו רושמים משהו סתמי כמו: "חשוב מאוד – נא רשום בכותרת המייל את המילה "Internet"". נשמע הזוי? ממש לא… ככה תוכלו לסנן ולדעת מי באמת רציני וקרא את כל הצעת העבודה ומי לא, ומי שכותרת המייל שלו היא לא "Internet" אתם מראש מוחקים. נכון שעכשיו זה נשמע הגיוני? 🙂

להכין מראש נושאים לראיון –  לנו יש פורמט קבוע שמחולק לכמה תחומים: תחום אישי כדי להכיר את המועמד (גיל, מצב משפחתי, מה התכנונים לעתיד, ניסיון תעסוקתי, הכשרות…), מהות העבודה (SEO, כתיבת מאמרים, WordPress…), ציפיות שלכם מהעובד (עבודה במשרה מלאה, ציפיות שכר, זמינות העובד, שעות עבודה, דד-ליינים, כל מה שעולה לכם בראש…). בקיצור, כל מה שחשוב לכם להבהיר ולברר כדי לקבל החלטה.

לקחת עובד שהזמינות שלו במייל גבוהה – מבחינתנו מועמד שלא היה חוזר אלינו תוך שעה מרגע ששלחנו לו מייל עם בקשה לראיון, מיד ניפינו אותו מהרשימה. מי שלא זמין לפני קבלת העבודה בטח לא יהיה זמין לאחר מכן!

להגדיר בדיוק מה אתם מחפשים – אנחנו נתקלנו בתופעה שחזרה על עצמה אצל לא מעט מרואיינים, שלטענתם הם יכולים לרשום רק 4 מאמרים ביום כי "האיכות חשובה להם מהכמות". אנחנו תמיד מתחילים את הראיון בכמה שאלות אישיות כדי לשבור את המתח, ומיד לאחר מכן כבר מגדירים למועמד מה אנחנו מחפשים ואם הוא מסוגל לעמוד בקריטריונים.

לדוגמא: אני צריך שתכתוב 10 מאמרים ביום, 600 מילה כל מאמר, ותעלה את זה לאתר. חשוב מאוד שלא תבזבזו זמן ומאמצים על מועמדים לא רלוונטים. אנחנו סיננו עשרות עובדים בצורה הזו, וחסכנו לעצמנו המוןןןןןןןןן זמן מיותר.

לשלם שכר טוב – בהקשר לטיפ הקודם, מניסיון, אם תשלמו לעובד את המינימום, אתם לרוב תתקלו רק בעובדים ש"מסוגלים" לכתוב גג 5 מאמרים ביום (בלחץ), אבל ברגע שתעלו את השכר, פלא פלאים… אתם תמצאו עובדים יותר איכותיים (ולא עובדים עם הכשרה של אחות – נפוץ מאוד בפיליפינים). אנחנו משלמים בין 300 ל-350 דולר לחודש לעובד במשרה מלאה (8 שעות ליום, 5 ימים בשבוע).

לעשות ראיון טלפוני ולא רק בצ'ט – ראיון טלפוני ללא ספק קשה יותר לביצוע, גם כי הפיליפיניות מאוד ביישניות, אבל זה גם נראה יותר רציני, וגם אפשר להכיר יותר טוב את המרואיין. עקרונית, ראיון טלפוני לא חובה, אנחנו מעדיפים כן לדבר איתם.

לראיין כמה מועמדים – כדאי לבחון כמה מועמדים ולא להחזיר תשובה במעמד הראיון על קבלה לעבודה. אנחנו מרכזים כמה מרואיינים שקורות החיים שלהם מצאו חן בעיננו ליום אחד בלבד (כדי לא לבזבז יותר מדי זמן בחיפוש), מראיינים את אלה שחוזרים אלינו בטווח של שעה לתיאום שעה לראיון, עושים כמה ראיונות ומחליטים עוד באותו יום את מי לקבל לעבודה.

לא להתבייש לבקש שיכינו מאמר לדוגמא – מי שמוכן יהיה להשקיע כדי לקבל את העבודה, מבחינתנו זה מראה על הרצינות שלו. היה לנו מקרה לא נעים שביקשנו ממועמד להכין מאמר לדוגמא, והוא התחיל לחשוד שאנחנו סתם רוצים לנצל אותו וניסה להתחיל לחקור אותנו מה הכוונות שלנו. עצרנו את הראיון, אמרנו לו תודה ושלום ואחר כך הוא התחיל לשלוח לנו מיילים ומסרים בסקייפ ללא הפסקה שהוא מצטער ושהוא התנהג ככה כי המעסיק הקודם רימה אותו. לא נעים אבל בכל זאת לא העסקנו אותו כי כבר נוצר לנו רושם לא טוב.

אל תפחדו לטעות – אל תפחדו להעסיק את העובד "הלא נכון". אני מבטיחה לכם שאתם תעשו טעויות, זה בסדר. אנחנו נאלצנו להחליף כמה עובדים עד שהבנו איך בדיוק לראיין את המועמדים. אל תפחדו גם לפטר את העובד אם אתם מרגישים שזה לא זה. לא נעים, אבל לפעמים צריך להתמודד גם עם זה. אתם תמיד יכולים להגיד שהחלטתם להפסיק את הפרויקט שלשמו העסקתם אותו ולסיים את זה יפה. אנחנו גם בדרך כלל נותנים יום-יומיים אקסטרא בשכר אם אנחנו מפטרים, כי בכל זאת, אנחנו לא נותנים התראה כל שהיא.

להשתמש בעובד שלכם – נשמע טריוויאלי, אבל אתם עלולים למצוא את עצמכם עושים עבודות סיזיפיות כי אתם מפחדים להאציל עליהם סמכויות. חבל! עם הזמן, כשתרכשו בעובד שלכם אמון, תתחילו להעביר אליו יותר ויותר עבודה כדי שאתם תוכלו להיות פנויים לחשוב על רעיונות חדשים להביא עוד כסף. 😉

היו מעסיקים הוגנים ותקבלו תמורה מלאה עבור הכסף שלכם – התייחסו לעובד שלכם באדיבות והיו רגישים גם לצרכים שלו. רק ככה הוא יהיה מסור ומחוייב אליכם ולמשימות שתתנו לו. אנחנו מעסיקים אמא, וקרה שאחד הילדים שלה חולה. אפשרנו לה לקחת חופש, ויום למחרת היא עבדה אקסטרא וסיימה את המשימה שלה בזמן. בנוסף, אנחנו נותנים בונוסים כשאנחנו מתחילים לקצור פירות. כמה מאות פזו פיליפיניים בשבילם זה המון, ובשקלים זה ממש מעט, אז למה לא? זה אחלה של תמריץ בשבילם.

דרך אגב, אנחנו גם שולחים תמונה שלנו לעובדים (הם לרוב מצרפים תמונה לקורות חיים) , כדי שידעו איך אנחנו נראים. זה גם שובר את הקרח, וגם זה הרבה יותר אנושי ונכון כדי ליצור מחויבות וקשר כשמדובר על עובד שנמצא בחצי הכדור השני…

וואו, יש לנו עוד המון דברים לרשום, אבל אנחנו חייבים גם לעבוד 🙂 בכל מקרה, אם יש לכם שאלות נוספות בנושא, נשמח אם תשלחו לנו דרך התגובות ונענה בשמחה. אם יש לכם טיפים חשובים נוספים שלא הזכרנו כאן, נשמח גם לשמוע עליהם.

שתהיה לכם שנה טובה וחתימה טובה!

קטגוריות: אאוטסורסינג באינטרנט תגיות : ,

תגובות

תודה על הפוסט
היה שווה לחכות

זה נושא שאני עדיין מתקשה בו אבל מקווה שבהמשך אוכל להיעזר בו יותר.

נרשם by לומד על כסף - 05/10/2011 בשעה 13:21:20

הי "לומד על כסף", אני מציעה לך פשוט לקפוץ למים. אני מבטיחה לך שתלמד רק מהניסיון, לא משנה כמה טיפים תקבל. מקסימום תטעה ותשתפר. חבל שתבזבז זמן יקר בלעשות עבודות סזיפיות שאחרים יכולים לעשות עבורך.

היא נרשם by היא - 07/10/2011 בשעה 00:25:11

הכי חשוב זה לדעת מתי להיפרד מהעובד שלא עומד בקריטריונים.
לא הלתבייש לבקש ממי שכותב ממרים גם להעלות אותם לבלוג או לכל מקום אחר ותדאגו לשים עותק גם ב- google docs או כל מקום שבו אתם שומרים מסמכים ומשתפים אותם עם העובדים שלכם.
כאשר אני מעסיק עובד אני מודיע לו שהשכר תלוי גם בביצועים של האתר ככל שיהיו יותר הכנסות מהאתר הוא יקבל יותר כסף – ככה הוא כותב מאמרים יותר איכותיים ומשתדל יותר להצליח

נרשם by שרון - 06/10/2011 בשעה 08:25:55

הי שרון, בהחלט תוספת טובה לא רצינו להעמיס יותר מדי אבל תמיד טוב לתמרץ את העובד מול עבודה טובה.

הוא נרשם by הוא - 06/10/2011 בשעה 21:12:26

תודה טיפים מועילים

נרשם by אלכס - 06/10/2011 בשעה 09:10:21

תודה על הפוסט.
מבחינה טכנית וגם רעיונית,אני לא מספיק מבינה באינטרנט, איך אני יכולה להדריך מישהו? האם יש לכם טיפים למתחילים ממש?
תודה מראש.

נרשם by רותי - 06/10/2011 בשעה 19:35:58

הי רותי,

פשוט תתחילי ! תלמדי מהטעויות ותשפרי עם הזמן.

אני יודע שאולי זה נשמע לך מוזר ואולי אפילו לא נראה לך שזה תורם, אבל בהחלט זה אחד הדברים הכי חשובים.

הוא נרשם by הוא - 06/10/2011 בשעה 21:11:26

את צודקת.
תודה

נרשם by לומד על כסף - 16/10/2011 בשעה 17:08:14

חיכיתי הרבה זמן לפוסט הזה…
האם גם אני – כמתחילה בתחום (עם אתר אחד בקושי באויר, כמה דומיינים, אחסון, וכמה רעיונות לאתרים+מילות מפתח וכו' באקסלים)כדאי לי להשכיר עובד בשביל כתיבת תוכן, העלאת מאמרים לוורדפרס והכנת סרטוני וידאו?
תקציבית אני יכולה להרשות לעצמי 3 חודשים לשלם לעובד בלי הכנסות וזה יעזור לי מאוד היות ואני עובדת במשרה מלאה (גם בבית וגם מחוצה לו…), השאלה אם כדאי ישר לקפוץ ולהשכיר עובד או לחכות קצת ולהתעסק עם פרילנסרים? מה דעתכם?
תודה וחג שמח (ויום שמח – גלעד שליט חזר!)
ליידי D

נרשם by lady D - 18/10/2011 בשעה 14:14:21

מאוד בעייתי לענות על זה אפשר לקחת עובד וגם להרוויח מהיום הראשון, תלוי מאוד בתוכנית העבודה שלך ולאן את מכוונת.

לדוגמא אם תקחי עובד לרישום מאמרים רוב הסיכויים שיקח זמן עד שהוא יחזיר את כספו (אם בכלל), אבל אם תכווני לשיווק ישירות ותהיי יותר יצירתית תוכלי להחזיר את הכסף בצורה מאוד מהירה.

הוא נרשם by הוא - 22/10/2011 בשעה 16:23:52

אשמח להשתמש שוב בניסיוכם

כתבת שאתם משלמים 300-350 דולר לעובד במשרה מלאה. האם המחירים האלה עדיין תקפים?

ושאלה שניה, איך למצוא את אותו עובד/ת? באיזה אתר?

תודה
🙂

נרשם by לומד - 04/03/2012 בשעה 17:11:52
Leave a comment

(required)

(required)


              82 queries in 0.175 seconds.