הוא

כמה במילים נשים בקמפיין ? או מהו התקציב היומי הנכון לקמפיין ב- AdWords ?

נרשם ע"י 17 אפריל, 2009

Daily Budget עוד לפני שתתחילו לקרוא אני כבר אקדים ואומר אין לי תשובה, אז אני יודע שעכשיו בטח כמה מכם ילחצו על כפתור BACK ויחזרו לתוצאות החיפוש אבל לפי דעתי כדאי להמשיך לקרוא תוכלו למצוא כמה רעיונות טובים.

אתם עדיין פה ?

הסיבה האמיתית לזה שאין לי תשובה היא פשוט שאין תשובה אחת לשאלה הזאת. כל מקום וכל אחד כותב את דעתו כאילו היא האמת היחידה שחקוקה בסלע אבל במציאות קיימת הרבה יותר מתשובה אחת וכנראה גם שכולם נכונות.

את שלב מציאת המילים כבר עברנו וברוב המקרים אנחנו מוצאים יותר מדי מילים סדר גודל של 2000 מילים ומעלה( וזה לאחר סינון של מילים שלא מוכרות).

אבל אם יש לנו 2000 מילים בתוך קמפיין מהו הביד או התקציב הנכון ע”מ שנוכל לקבל את התנועה המקסימלית מגוגל.  גוגל כידוע נותן עדיפות לקמפיינים עם תקציב יומי גבוה מכיוון שמבחינתו זה מראה על רצינות.  קמפיין בעל תקציב יומי של 400$ ביום שונה לחלוטין מקמפיין בעל תקציב של 25$ ביום למרות שיכול להיות שבשניהם יהיו את אותן מילים ואותן מודעות.

אם תחשבו לעומק זה גם הגיוני משווק שמוכן להוציא 400$ ביום כנראה שהוא גם יותר רציני ממשווק שמוכן להוציא גם 25$ ליום.

הבעיה מתחילה בחיוב החודשי קמפיין עם תקציב יומי של 400$ ביום  יעלה לנו 12,000$ בחודש !

נכון שברוב המקרים לא נגיע לסכום הזה אבל תמיד צריך להיות מחושבים אלא אם רוצים לסגור את כל העסק עוד לפני שהוא התחיל.

התקציב היומי לרוב ייקבע על פי היכולת הכספית שלנו ולכן לפי דעתי אין סיבה ללכת ולקבוע אותו בצורה הפוכה  לעומת זאת אנחנו כן יכולים לשלוט הוא כמה מילים נשים בקמפיין בהתאם לתקציב היומי.

אז השאלה הנכונה צריכה להיות  כמה מילים נשים לקמפיין בהתאם לתקציב היומי שלנו ?

כמו שאמרתי כבר במשפט הראשון אין לזה תשובה אבל הנה כמה דעות שאספתי מכל מיני מקורות חלקן הגיוניות יותר וחלקן פחות קחו את מה שאתם רוצים ותזרקו את השאר.

לפני שנתחיל כדאי מאוד נדע כמה אנחנו יכולים להוציא חודשית/ יומית, חשוב לקחת מרווח ביטחון כי גם נמכור יקח לפחות חודש עד שהשיק יגיע אלינו.

כלומר אנחנו צריכים מרווח ביטחון לחודשים וחצי. עכשיו שאנחנו יודעים את מספר הנה מספר הדעות איך לחשב את התקציב:

  • כמות שמילים שאפשר להשתמש בה היא פי 10 מכמות התקציב היומי. כלומר אם יש לנו תקציב יומי של 5$ ניתן לשים רק 50 מילים (שיטת שנלקחה מ PPC CLASSROOM).
  • לחשב את המחיר הממוצע לקליק ולחלק את התקציב היומי שלנו בבמחיר הזה לפי זה נקבל את המספר המילים המקסימלי שכדאי לשים בכדי לקבל תנועה מקסימלית. לדוגמא: אם התקציב שיומי שאחנו יכולים להוציא הוא 10$ והמחיר ההממוצע הוא 0.5$  נוכל לשים רק 20 מילים (פורום DigitalPoint)
  • חישוב הממוצע לקליק, חילוק התקציב היומי במחיר שקיבלנו ולהכפיל בשתיים. די דומה לשיטה שלמעלה כאשר השיטה הזו מניחה שנכראה לא נקבל תנועה לכל המילים שלנו ולכן נוכל לשים יותר מילים בקמפיין (פורום DigitalPoint).
  • לרעיון הזה  אי אפשר לקרוא שיטה זה פשוט הימור חסר הגיון אבל לכו תדעו דווקא הדברים חסרי ההגיון הם אלו שפועלים, הרעיון מאוד פשוט לשים כמה מילים שרוצים מבלי להתחשב בתקציב. לפחות לפי מה שהבנתי מכותב הפוסט הוא לא מאמין שגוגל נותנת יותר “כבוד” למי שיש לו תקציב יומי יותר גבוה, טיפה יומרני אבל באמת הדברים שחסרי הגיון הם אלו שעובדים.

אם יש לכם עוד רעיון נשמח לשמוע אותם הזויים ככל שיהיו.

ולסיום לכבוד יום הולדת ה 20 של Dilbert :

Dilbert - Birthday

קטגוריות: שיווק באינטרנט ב PPC תגיות : , , ,

Comments

No comments yet.


Leave a comment

(required)

(required)


              66 queries in 0.159 seconds.