הוא

NLP – תורת השיווק כפסיכולוגיה להמונים

נרשם ע"י 15 אפריל, 2009

אם אתם חיים במדינת ישראל והייתם בכבישים בזמן אחרון בטח ראיתם מודעות של מרכזי לימוד ל NLP בישראל.

למי שלא יודע מה NLP ? אני לא אתחיל להסביר כאן חיפוש קטן גוגל יתן הרבה מאוד תוצאות שממש לא יתנו לכם שום הסבר מהו באמת NLP.

אני לא אתחיל למכור לכם שבכדי לשווק באינטרנט צריך לדעת NLP או צריך לדעת פסיכולוגיה כלשהי (שזה בהחלט נכון) אני דווקא רוצה ללכת לכיוון השני ולהסתכל על המפרסמים שמפרסמים את כל מוצרי ה NLP.

הסתכלתם פעם איך הם מוכרים את המוצר ?

חיפוש בגוגל יעלה הרבה תוצאות ממומנות, תסתכלו על הניסוח, מה הם בעצם מנסים ?

כל המודעות ללא יוצא דופן לא נוגעות במוצר האמיתי אלא במה אתם כצרכן תקבלו ממנו, הכל מדובר בתועלות האישיות שתקבל מהמוצר.

לפעמים כאשר אנחנו משווקים מוצר בפרט אם הוא מוצר פיזי קל לנו מאוד לשווק את המאפיינים שלו אבל אנשים לא קונים בגלל מאפיין כזה או אחר הם קונים בגלל תועלות אישיות!

כל תהליך הקניה הינו תהליך רגשי לחלוטין, אחרי הכל אין הבדל בין מכונית BMW 320  לבין כל רכב אחר במנוע 1,600 ממוצע (ליבואני BMW אני מתנצל, אשמח להוריד את ההערה הנ”ל תמורת BMW 760).

אנשים קונים בגלל התועלת שהמוצר נותן להם, ההחלטה אם לקנות מוצר כזה או אחר במספר מאוד מועט של מקרים מתבססת על שיקולים לוגיים נקיים וברוב המקרים נכנסים הרבה שיקולים רגשיים.

ניקח לדוגמא מוצר מהתחום בו השיקול הרגשי כמעט ולא אמור להשפיע:  עגלת תינוקות .

ניתן היה לחשוב שהורים יקנו עגלת תינוק לפי המאפיינים הטכניים בלבד: בטיחות, גובה, פונקציות. אולם משיחות עם מספר זוגות חברים נשואים עלה טיעון מעניין חלק מהסיבה שהם קנו עגלה ספיציפית הוא היופי החיצוני!

אני חייב לספר לכם שהתינוק לא יודע באיזה עגלה הוא נוסע והוא לא משוויץ בעגלה מול החברה בגן, שיקול היופי בא מצד ההורים הם רוצים עגלה שתראה יפה שהם הולכים איתה ברחוב.

כמו כן די ברור שיופי העגלה לא מרמז כהוא זה על הבטיחות או על כל שאר הפונקציות שלה שלה,  אולם בכל זאת הוא נכנס כאחד מהשיקולים לבחירת העגלה.

אני בטוח שלא חידשתי שום דבר להרבה מאוד אנשים  אבל לפעמים כדאי להזכיר את לעצמנו לפני שאנחנו רושמים עמוד נחיתה או מודעה בגוגל שאנחנו מוכרים לבן אדם ספציפי שכנראה יקנה את המוצר לא בגלל מאפיין כזה או אחר אלא בגלל תועלת אישית שהמוצר ייתן לו.

לסיום למי שלא קרא את הפוסט של רן ארוסי הלקן קילסטין מגיע לישראל, ניתן למצוא הרבה סרטונים טובים על האיש ומספר סרטונים שלו בטיפים נחמדים ב YouTube.

קטגוריות: שיווק באינטרנט תגיות : , , ,

Comments

No comments yet.


Leave a comment

(required)

(required)


              70 queries in 0.615 seconds.