היא

תופעה מטרידה

נרשם ע"י 16 יוני, 2009

אני חייבת להעלות על כתב תופעה שמציקה לי ול"הוא" מאוד, במיוחד ככל שהזמן עובר ועוד יותר בעקבות המסקנות שהגענו אליהם מדו"ח ההוצאות-הכנסות של חודש מאי.

אתמול חברה שלי ביקשה ממני שאעזור לה במשהו שהיה לה מאוד דחוף (לא משהו של חיים ומוות חס וחלילה), והסברתי לה שעקב הזמן המועט שיש לי, מאוד חשוב לי לעבוד ולהשקיע את זמני בעבודה (בעסק שלנו באינטרנט כמובן) וכי השבוע, עקב הלו"ז העמוס שהצבתי לי, אין לי אפשרות לעזור. היא, כמובן, ממש ביקשה שאקדיש לה אפילו 10 דקות מזמני, ואני, בהיותי נחמדה מטבעי, אמרתי לה שמחר אדבר איתה אם אראה שאני מספיקה את הכל.

היום בבוקר היא התקשרה וביקשה שוב שניפגש בכל זאת, מתי שנוח לי אבל היום. בסופו של דבר הסכמתי לעזור לה היום אחה"צ, למרות שמלבד הלו"ז שקבעתי יש לי התחייבות נוספת הערב שלא אוכל לדחות (שקשורה למקום העבודה שלי כשכירה). אחרי שניתקנו את השיחה מאוד כעסתי על עצמי על כך שוויתרתי, וחשבתי לעצמי "אם הייתי אומרת לה שאני עובדת היום (כשכירה), היא הרי לא הייתה מבקשת ממני לא ללכת ולבוא לעזור לה".

המקרה הזה לא קורה לי פעם ראשונה, ואני מוצאת את עצמי לא מעט פעמים מנסה להסביר את תפיסת עולמי לאנשים שלא מכירים שום דבר אחר חוץ מתפיסת העולם של שכיר. מבחינתם, אם אני לא נמצאת במסגרת עם בוס שעומד לי על הראש ומטיל עלי כל מיני הגבלות כמו שעת יציאתי הביתה, אז זה בסדר אם אני אוותר, ואשנה את הלו"ז שקבעתי לעצמי בהתאם לדברים בלתי צפויים (שהם לא מקרים של חיים ומוות כמובן).

להיות בוס לעצמך זה הדבר הכי קשה שיכול להיות, ולא לכל אחד יש אופי לזה. צריך המון משמעת עצמית, אמונה חזקה ורצון עז להצליח, ולנו יש את זה. נכון שאנחנו נאלצים לקצץ משמעותית מזמן חיי החברה שלנו, ואין ספק שזה פוגע, אבל כרגע המטרה שלנו לצאת ממירוץ העכברים ולחיות את החיים שאנחנו רוצים.

לאחר המקרה הזה, שכמו שאמרתי, הוא לא הראשון, ובטוח גם לא האחרון, אנחנו לא ננסה יותר לחנך ולשנות את תפיסת עולמם של כל האנשים סביבנו, אלא פשוט ננהג בדיוק כפי שאנחנו נוהגים במקום עבודתנו: נמשיך להכניס ללו"ז שלנו, בהתאם למשימות, זמן לחיים האישיים שלנו (נקודה שרשמנו במסקנות בפוסט הדיווח של מאי) ומלבד הזמן הזה, שאר הזמן יוקדש לעבודה.

בנוסף, עקב אופי העבודה שלי (כשכירה), יש לי כרגע יותר זמן להיות בבית ולעבוד, ולכן, בזמן שאני בבית הפלאפון יהיה על רטט, ורק בהפסקות שתירשמנה בתוך הלו"ז, אתפנה לסידורים, לפגישות עם חברות וכו…

אני בטוחה שכשנתפטר ונצהיר על העסק שלנו כעל העבודה הבלעדית שלנו והאנשים סביבנו יבינו שאנחנו ממש חיים מזה, ועוד חיים מזה טוב ולא קורעים את התחת בעבודה מגעילה כדי שמישהו מעלינו יעשה על הגב שלנו את המיליונים, התגובות שלהם כבר תהינה שונות…

Share
קטגוריות: שיווק באינטרנט - דיעות תגיות : , ,

תגובות

ככה לא תגיעי רחוק.
תהיי נחמדה – זה משתלם.

נרשם by שכן - 16/06/2009 בשעה 12:30:41

קודם כל, אני תמיד נחמדה 🙂
חברים זה דבר חשוב, לא אמרתי שלא, ואני לא רואה התנגשות בין מפגש עם חברים לבין העבודה שלנו (בשביל זה יש שעות עבודה מסודרות).
הרי אם הייתי נמצאת במקום העבודה שלי היא לא הייתה מבקשת ממני לבקש אישור מהבוס שלי להשתחרר, נכון?
זה לא אמור להיות שונה במקרה הזה, כי אם אנחנו רוצים להצליח, ואנחנו מאוד רוצים, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו כל פעם לוותר כי לחברים שלנו יש מקום פנוי בלו"ז שלהם, הרי לכל אחד יש את החיים שלו ואת הדאגות שלו.
מה שרציתי להעביר בפוסט הזה זה בסה"כ את ההרגשה האישית שלי איך הסובבים אותנו רואים את הדברים.
ונ.ב.
אנחנו בהחלט נגיע רחוק…

היא נרשם by היא - 16/06/2009 בשעה 13:34:58

הפיראט ואני צחקנו הרבה מתוך הזדהות כשקראנו את הפוסט הזה. אמא של הפיראט למשל, ממש לא חושבת שמה שאנחנו עושים זו עבודה. (וממש לא רלוונטי כמה אנחנו מרוויחים מזה וכמה אנשים אנחנו מפרנסים על הדרך) לכן מבחינתה זה הגיוני לחלוטין להתקשר אלינו בכל שעה משעות היום (=שעות העבודה) לבקש משהו או סתם לקשקש. (לא אני לא מתלוננת על חמותי, היא אישה נפלאה)
החוכמה היא להיות נחמדים אך אסרטיביים… שיהיה בהצלחה עם זה 🙂

נרשם by פיראטית אינטרנטית - 16/06/2009 בשעה 16:56:27

זה הזוי ועצוב איך שהחברה מכתיבה לנו איך לחשוב ואיך להתנהג…

היא נרשם by היא - 16/06/2009 בשעה 18:13:45

אני כל כך מכיר את זה!
זה קורה לי בעיקר עם חברה שלי (יותר נכון, ארוסתי).
לפעמים היא רוצה שאני אתפנה אליה וזה כל כך נראה לה ברור שאני יכול להתפנות מתי שאני רוצה, כי אני גם ככה כל היום בבית.
אני כל היום בבית אבל אני כל היום עובד!
אני חושב שהיא מתחילה להבין את זה 🙂

דרך אגב, פעם ראשונה שאני קורא בבלוג שלכם – אני שמח להכיר 🙂

נרשם by The New Rich - 16/06/2009 בשעה 23:57:32

הי The New Rich,
גם אנחנו שמחים להכיר, אני אישית כבר קראתי קצת בבלוג שלך ויש לך אחלה בלוג 🙂
כנראה שכל המשווקים באינטרנט שעובדים כל היום מהבית מתמודדים עם אותה בעיה…
אני מקווה שנצליח להתגבר על הבעיה הזו אם נתמיד בלו"ז שבנינו לנו… ואם לא, תמיד אפשר להשתיק את הפלאפון בשעות העבודה…

היא נרשם by היא - 17/06/2009 בשעה 01:27:49
Leave a comment

(required)

(required)


              114 queries in 0.436 seconds.