הוא

ניהול זמן נכון או כמה זמן באמת אני עובד?

נרשם ע"י 14 אפריל, 2009

כמו שאתם כבר יודעים אנחנו עדיין עובדים כשכירים דבר שמשאיר לנו יחסית מעט זמן לבניית העסק שלנו, אולם היתרון הכי גדול שלנו זה הנחישות.

יש לנו מטרה, היא חייבת להתקיים ובקרוב ולכן לא משנה מה יקרה אנחנו עומדים להצליח.  לפי דעתי אחד הדברים שהכי בעייתים בעבודה “כפולה” הוא ניהול זמן נכון.

מאוד קל לסטות מהמטרה ומאוד קל לוותר ולא לעשות את הדברים שצריך. נכון שעכשיו בתקופת החגים טיפה יותר קל בגלל שיש לנו גם יותר זמן פנוי בידיים אבל לפעמים פשוט רוצים לצאת ולהתאוורר, אין מה לעשות ישיבה בתוך חדר סגור במשך יותר מ 10 שעות יכולה להוציא כל אחד מדעתו.

בעיה נוספת שמצטרפת לאותו מצב היא ריבוי משימות, בעסק מהסוג הזה אין האצלת סמכויות, הכל נעשה על ידנו ואם אנחנו לא נעשה את זה כנראה שאף אחד לא.

ריבוי משימות או כמו שכל המנהלים יודעים יפה לדרוש במודעת הדרושים “Multi Tasking”, הינו מושג יחסית חדש בעולם העבודה.  המושג הומצא בכדי לכאורה לאפשר לבצע יותר משימות בזמן קצר ע”י ביצוע מספר משימות בו זמנית. המושג המקורי נלקח מתחום המחשב בו המעבד יכול לבצע מספר פעולות בו זמנית וכנראה שהמעסיקים מתחילים להשוות אותנו למעבדי מחשב. אם אתם מחפשים עבודה רגילה ועדיין לא הבנתם את המשמעות האמיתית מאחורי המילה הקטנה הזאת,  הנה הפרוש האמיתי מתוך מילון אבן שושן המלא (גרסא מיוחדת למודעות דרושים): 

“מולטי-טסקינג -  כאשר מילה זו מנוסחת בתוך מודעת דרושים כוונתם של המעסיקים הינה:  אנחנו רוצים עובד אחד לביצוע תפקיד שלפני כן בוצע ע”י מחלקה שלמה של 10 עובדים, אולם בגלל המצב בשוק אנחנו מוכנים לשלם רק משכורת אחת וגם היא יותר נמוכה מהמשכורת שהייתה קודם, אז אם אין לך חיים או שאתם לא מתכנן כאלו בזמן הקרוב ובא לך למכור את נשמתך לשטן מקומך איתנו!התקשר עכשיו!”

את המשפט האחרון קשה יותר לשווק במודעת דרושים וזה עולה יותר (נראה לי שהם דורשים לפי מילה), לכן הומצא הביטוי מולטי-טסקינג.

וחזרה לנושא שלנו שתי בעיות העיקריות הם: חוסר זמן וריבוי משימות.

את חוסר הזמן די קשה לפתור מכיוון שעדיין לא מצאנו להגדיל את כמות השעות ביממה, אולם אנחנו מנסים לפתור בדרכים יצירתיות כמו לקום מוקדם בבוקר וללכת לישון די מאוחר בלילה. 

אולם את בעיית ריבוי המשימות אפשר לפתור בצורה מאוד פשוטה והיא סדר! הכל מתחיל ונגמר בזה. 

לא ניתן באמת לבצע מספר פעולות בו זמנית אלא אם אתה מעבד של מחשב, נסיון של כזה גורם לביצוע הפעולות בצורה מושלמת או גורם להאטה מכיוון שצריך כל הזמן להסית את תשומת הלב לדבר שונה.

כל מה שאנחנו עושים זה מעלים על הכתב של הדברים שצריכים לבצע ומבצעים אותם אחד אחד לפי הסדר, ממש TO-DO-LIST.   אנחנו מקפידים לא לעצור באמצע ביצוע משימה ואם עולה לנו משהו לראש שצריך לבצע פשוט רושמים ומבצעים אותו אחרי זה ולא תוך כדי.

כל אחד יכול יכול לרשום את רשימת המשימות שלו איפה שהוא רוצה על בלוק צהוב, לבן או כמו שאנחנו עושים בקובץ EXCEL (תוכלו להוריד את הקובץ כאן).

מחקרים חדשים מראים שתאוריית שאין מקום למולטי-טסקינג בארגונים והתועלות שלכאורה מרוויחים גורמים לנזק לטווח הארוך. הסיבה היחידה שזה עדיין קיים זה מנהלים עם שיטת חשיבה ישיבה.

ולסיום משפט חכם ששמעתי לא מזמן:

החיים הם כמו משחק פוקר לא תמיד מי שיש לו את היד החזקה מנצח.

קטגוריות: שיווק באינטרנט - דיעות תגיות : , ,

Comments

No comments yet.


Leave a comment

(required)

(required)


              66 queries in 0.147 seconds.