הוא

הקו הדק שמפריד בין פרפקטציוניזם לשאיפה לשלמות

נרשם ע"י 4 אפריל, 2009

אם פעם הייתם בראיון עבודה אז בוודאי נתקלתם בשאלה המעצבנת ציינו תכונה אחת רעה על עצמכם, רובנו תמיד ענו: “אני מאוד פרפקציונסט בעבודה” וחשבו שככה הם יצאו בשלום מהשאלה.

דרך אגב לפי דעתי לשאלה הנ”ל אין  תשובה ולפי דעתי היא סוג של עינוי סיני אשר מלמדים בקורסי השתלמות של מנהלות משאבות אנוש רק בכדי לראות עד כמה הם יכולים לדחוף את המרואיין לקצה.

אתם בטח שואלים את עצמכם, מה הקשר לשיווק שותפים ? אל תדאגו יש לזה קשר אבל נגיע לזה בסוף הפוסט.

אבל עכשיו לעיקר,זה מאוד פשוט פרפקטציוניזם הינה תכונה שלילית (אומנם זה לא מספיק טוב בשביל מנהלות משאבי אנוש בראיונות עבודה) אבל אדם פרפקצוטניסט ולעולם אינו שלם עם עצמו ותמיד מחפש איפה לשפר בכדי להגיע למושלם, הוא לא יתחיל לבצע דבר עד שלפי דעתו הגיע למוצר המושלם והבעיה העיקרית שלוקח לו הרבה מאוד זמן להגיע לשם.

הבעיה העיקרית היא שאין דבר כזה “מושלם” ואת זה הפרפטצוניסט אינו מבין, מבחינתו המושלם קיים וחובה להגיע אליו.

אז כפרפקציוניסט לשעבר שהבין שהמושלם אינו קיים מצאתי דרך מאוד טובה להתמודד עם הבעיה, הרעיון הוא לשאוף לשלמות ולהבין שלעולם לא נגיע לשלמות המלאה.

פרפקציוניזם גורם להרגשה תמידית של חוסר שלמות הרגשה שתמיד אפשר לשפר משהו (אם לא שמתם לב עדיין לא הסברתי מה הקשר לשיווק שותפים אבל זה יגיע בסוף),

ואילו השאיפה לשלמות מכינה לנו סביבת עבודה נוחה שבה המושלם אינו קיים הוא דבר שנמצא מעבר להשגה שלנו ולכן לא נרגיש רע אם לא נשיג אותו.

חשוב להבהיר שעלינו להתאמץ להגיע כמה שיותר קרוב אליו אבל מראש אנחנו יודעים שהוא מחוץ ליכולתנו.

אני בטוח שכמה אנשים שיקראו, יגידו שאני מדבר שטויות (ואתם יודעים מה אולי אתם צודקים) אבל הרבה ספרים ומאמרים בפסיכלוגיה מתארים את המצב הנ”ל פשוט במילים יותר מפוצצות.

ועכשיו הקשר לשיווק באינטרנט …

ועכשיו סוף סוף הגענו לקשר לשיווק באינטרנט,  בכדי להרים קמפיין עלינו לבצע מספר רב של שלבים ביניהם מחקר נישה, מחקר מתחרים, מחקר מילים הקמת קבוצת מודעות וכו’.

הבעיה מתחילה שאם אנחנו פרפקטציוניזם, הקמפיין הנחמד שנתחלנו הופך להיות מפלצת ענקית עם מספר ראשים וכל זה עוד לפני שהוא בכלל פורסם, לפני שאנחנו יודעים אם הוא בכלל רווחי.

בשיווק באינטרנט כמו בראיונות עבודה פרפקטציוניזם היא תכונה שלילית עלינו לשאוף לשלמות אבל להתחיל להריץ דברים ולפרסם את הקמפיין למרות שלא הגענו לכל המילים הקיימות ולא חקרנו את כל המתחרים שקיימים בשוק פשוט להתחיל ולעשות הרי בכל מקרה כמה שלא נחקור מבחן התוצאה בשוק האמיתי הוא זה שיקבע.

קטגוריות: שיווק באינטרנט - דיעות תגיות : ,

תגובות

מה הכוונה "חקר הנישה"? האם תוכלו לתת קצת טיפים איך ומאיפה להתחיל את חקר הנישה?
תודה

נרשם by יוליה - 20/03/2011 בשעה 22:10:23

הי יוליה

תוכלי למצוא הרבה מידע ברשת לגבי הנושא אולם בקצרה תחשבי איך את לומדת על הקהל אליו את רוצה לפנות איפה הוא נמצא, מה הוא מחפש, אותו דבר לגבי השוק עצמו אליו את פונה.

ככל שתדעי יותר תוכלי לבדוק אם הנישה ריווחית ? איך יהיה כדאי להשקיע יותר בשיווק ע״מ להגדיל את ההכנסות.

הוא נרשם by הוא - 24/03/2011 בשעה 09:55:03
Leave a comment

(required)

(required)


              73 queries in 0.319 seconds.